PŚ: Kamil Stoch pierwszy, Maciej Kot drugi!

26 mar 2017, 14:39

Kamil Stoch zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2016/2017, był trzeci w klasyfikacji lotów narciarskich, ale jest też klasyfikacja którą wygrał! Nasz dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi w cyklu FIS Adidas Distance Award nie miał sobie równych!

FIS Adidas Distance Award to klasyfikacja, w której liczy się tylko odległość skoków, a na ostateczne miejsca składa się suma wszystkich skoków w całym sezonie. Tym razem równych sobie nie miał Kamil Stoch, który tej zimy przeleciał…7205 metrów! Za plecami naszego “Orła z Zębu” uplasował się drugi z Polaków, Maciej Kot (7061,5 metrów). Podium zamknął Austriak, Stefan Kraft, który przeleciał 7051 metrów.

Bardzo dobre pozycje zajęli także pozostali “Biało-czerwoni”. Piotr Żyła był 7. z sumą skoków na odległość 6817 metrów, a Dawid Kubacki zakończył cykl na 12. pozycji (6467 metrów).