PŚ w skokach narciarskich: Młodziutka Polka punktuje!

30 sty 2016, 17:10

Niemiecki Oberstdorf gościł dzisiaj najlepsze kobiety skaczące na nartach. W ósmych zawodach tego sezonu, bezkonkurencyjna okazała się Japonka – Sara Takanashi. Pierwsze punkty w karierze zdobyła nasza reprezentantka, 15-letnia Kinga Rajda!

Już w pierwszej serii, Takanashi wyprowadziła śmiertelny cios oddając skok na odległość 104 metrów, a tym samym wyprzedzając drugą zawodniczkę o blisko 13 punktów. Nieźle spisała się młodziutka Kinga Rajda, której po skoku na odległość 86,5 metra, udało się awansować do serii finałowej. Tym samym było już wiadomo, że Polka zdobędzie swoje premierowe punkty w Pucharze Świata.

W drugiej serii 15-letnia skoczkini z Polski, niestety nie poradziła sobie z presją, którą nałożyła na siebie po pierwszej serii. Oddała najsłabszy skok ze wszystkich zawodniczek – 83 metry i zajęła ostatnie, 30. miejsce w konkursie. Ale co najważniejsze, zdobyła swój pierwszy punkt do klasyfikacji Pucharu Świata. Po raz kolejny bezkonkurencyjna okazała się Japonka – Takanashi, która w drugiej serii skoczyła 107 metrów!