PŚ w Planicy: Dalekie miejsca polskich skoczków w serii próbnej

Aktualizacja: 20 mar 2016, 13:37
20 mar 2016, 09:21

Michael Hayboeck wygrał serię próbną przed ostatnim w sezonie konkursem indywidualnym Pucharu Świata w Planicy (HS225). Polscy skoczkowie oddali przeciętne skoki, najlepszy Dawid Kubacki zajął 18. pozycję.

Niedzielny finał Pucharu Świata na Letalnicy w Planicy, poprzedziła ostatnia seria próbna w tym sezonie. Na starcie rywalizacji wśród trzydziestu najlepszych skoczków klasyfikacji generalnej, czwórka reprezentantów kadry Łukasza Kruczka. Dla trenera polskiej drużyny, niedzielny konkurs stanowi ostatnie zawody, w których poprowadzi Biało-Czerwonych. Kruczek po ośmiu latach pracy żegna się z kadrą A.

Seria próbna rozpoczęła się z 8. belki startowej. Z numerem 5, rywalizację z ramienia polskiego zespołu otworzył Maciej Kot. Zawodnik z Limanowa wylądował tuż przed dwusetnym metrem, osiągając 199 metrów, co dało mu 21. miejsce. Dobre warunki, które od samego początku długiego weekendu z maratonem Pucharu Świata utrzymują się w Planicy, wykorzystał Dawid Kubacki szybując na odległość 205 metrów (18. pozycja). Podobną odległość uzyskał lider kadry Kamil Stoch. 205,5 metra usytuowało mistrza olimpijskiego na 20. miejscu. Niestety zdyskwalifikowany przez sędziów w serii próbnej został Stefan Hula.

Serię próbną wygrał Austriak Michael Hayboeck (227 metrów) przed Norwegiem Andre Johannem Forfangiem (224,5 metra) oraz “królem” tegorocznego sezonu Słoweńcem Peterem Prevcem (223,5 metra).

Start finałowego konkursu o godzinie 10.