środa, 17 sierpnia, 2022

PŚ w Planicy: POLSKA WYGRYWA PUCHAR NARODÓW!

Mimo tego, że sezon Pucharu Świata zakończy się w Planicy dopiero jutro, to już dziś nasi zawodnicy mają powody do świętowania. Wyprzedzenie Austrii i zajęcie miejsca na podium w dzisiejszym konkursie drużynowym spowodowało, że Polska ma bezpieczną przewagę nad podopiecznymi Kuttina i oficjalnie wygrywa klasyfikacje Pucharu Narodów!!!

Po dzisiejszym drużynowym konkursie Polska ma w dorobku 5727 punktów, czyli aż o 276 więcej niż Austria, która w jutrzejszym konkursie indywidualnym może zdobyć maksymalnie 240 punktów. Oznacza więc to, że nasza reprezentacja pierwszy raz w historii wygrywa tą prestiżową klasyfikację i przechodzi do historii skoków narciarskich.

Na cały nasz dorobek złożyły się przede wszystkim świetne występy indywidualne (nie licząc jutrzejszego konkursu) – 3627 punktów, a w tym aż 16 miejsc na podium Polaków. Do tego trzeba doliczyć 2100 punktów otrzymanych za konkursy drużynowe (Dwie wygrane, dwa drugie miejsce oraz dwa trzecie miejsca).

Nie można również zapominać o wygranej i drugim miejscu w Turnieju Czterech Skoczni (Kamil Stoch 1. miejsce, Piotr Żyła 2. miejsce), złotym medalu Mistrzostw Świata w drużynie (Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła oraz Dawid Kubacki), a także o 2. miejscu Kamila Stocha w klasyfikacji Raw Air. Jutro Polak stanie przed szansą zdobycia 2. Kryształowej Kuli w karierze, ale jego szanse na wygranie klasyfikacji generalnej są niewielkie, gdyż musiałby wygrać, a Stefan Kraft nie zająć wyżej niż 18. miejsca.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA