PŚ: Polacy pokonują gospodarzy turnieju!

Aktualizacja: 6 lut 2023, 15:31
2 paź 2019, 16:43

W drugim meczu Pucharu Świata Polska pokonała reprezentację Japonii 3:1. Mimo kłopotów w trzeciej partii spotkania, nasi siatkarze postawili kropkę nad “i” pewnie wygrywając czwartego seta.

Od początku spotkania na parkiecie mogliśmy oglądać Bartosza Kurka, który powrócił do gry po kontuzji. Polacy utrzymywali przewagę, jednak gospodarzom udało się dwukrotnie odrobić straty. To nie wystarczyło i pierwszego seta na korzyść Polaków zakończył Rafał Szymura (25:23).

Drugi set zdecydowanie należał do Biało – Czerwonych. Zagrywką popisywał się Bartosz Kwolek (12:7), a przewaga polskich siatkarzy stale rosła. Ostatnie słowo w tej partii spotkania należało do młodego środkowego, Norberta Hubera, który zakończył seta sprytną kiwką (25:17).

W trzeciej partii spotkania to Japończycy od samego początku pokazywali swoją wyższość (5:10). Trener Vital Heynen próbował “poruszyć” zespół wprowadzając na boisko Jakuba Kochanowskiego i Artura Szalpuka. Mimo złapania kontaktu punktowego, gospodarze nie pozwolili wyrwać sobie przewagi i ostatecznie trzeci set zakończył się wynikiem 19:25.

Od początku ostatniego seta Polacy zaczęli budować przewagę stawiając punktowe bloki oraz popisując się skuteczną zagrywką. Podopieczni Vitala Heynena zakończyli spotkanie wygrywając ostatniego seta 25:17.

Polska – Japonia 3:1 (25:23, 25:17, 19:25, 25:17)

Polska: Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek, Piotr Łukasik, Norbert Huber, Bartłomiej Lemański, Bartosz Kwolek, Rafał Szymura, Łukasz Kaczmarek, Marcin Janusz, Artur Szalpuk, Jakub Kochanowski, Tomasz Fornal, Jakub Popiwczak

Japonia: Masahiro Sekita, Yuji Nishida, Tatsuya Fukuzawa, Yuki Ishikawa, Akihiro Yamauchi, Taishi Onodera, Tomohiro Yamamoto, Kunihiro Shimizu, Masahiro Yanagida, Haku Ri, Naonobu Fujii, Naoya Takano