PŚ: Sukces polskich kajakarek!

23 maj 2015, 13:53

Polskie kajakarki dwa razy stanęły w sobotę na podium zawodów Pucharu Świata w Duisburgu. Drugie miejsca zajęły Ewelina Wojnarowska w K1 500 m oraz Beata Mikołajczyk i Karolina Naja w K2 500 m.

Wojnarowska przegrała tylko o 0,383 s z Nowozelandką Lisą Carrington. Z kolei Mikołajczyk i Naja zostały wyprzedzone o 0,394 s przez Białorusinki Marynę Litwinczuk i Marharytę Machniewą.

W finałach A w Duisburgu startowały trzy polskie osady: Mariusz Kujawski i Paweł Szandrach w K2 1000 m zajęli czwarte miejsce, szóste zajęli Vincent Słomiński w C1 1000 oraz Edyta Dzieniszewska-Kierkla i Anna Włosik w K2 200.

Zawody w Duisburgu są drugimi zawodami Pucharu Świata w tym sezonie. Już za tydzień ostatnie zawody w Kopenhadze.