Strona główna Bez kategorii PŚ w Davos: Dalekie miejsca Polek i Polaków, zwycięstwo Kowalczyk w Valdidentro

PŚ w Davos: Dalekie miejsca Polek i Polaków, zwycięstwo Kowalczyk w Valdidentro

0

Bardzo słabo spisali się polscy biegacze narciarscy w dzisiejszych zawodach Pucharu Świata w szwajcarskim Davos. Z kolei w zawodach niższej rangi we włoskim Valdidentro, zwycięstwo odniosła Justyna Kowalczyk.

Jako pierwsze rywalizowały biegaczki, które miały do pokonania dwukrotnie krótszy dystans. Najlepsza okazała się Norweżka Ingvild Flugstad Oestberg, która wyprzedziła swoją rodaczkę Heidi Weng oraz Finkę Kristę Parmakoski.

W gronie 59 zawodniczek, bardzo dalekie miejsce zajęły Polki. Na 51. miejscu uplasowała się Martyna Galewicz, która do zwyciężczyni straciła 3.49,3 minuty. Jeszcze słabiej wypadła Kornelia Kubińska, która zajęła 57. pozycję ze stratą 4.47,9 minuty.

W gronie mężczyzn zwycięstwo odniósł Norweg Martin Johnsrud Sundby, który wyprzedził swojego rodaka Andersa Gloeersena i Fina Matti Heikkinena. Na 61. miejscu uplasował się Dominik Bury, a 72. był Jan Antolec.

PŚ kobiet w Davos – 15 km stylem dowolnym:

  1. Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia)
  2. Heidi Weng (Norwegia)           + 7,9 sek.
  3. Krista Parmakoski (Finlandia)  + 16,7 sek.

51. Martyna Galewicz  + 3.49,3 min.

57. Kornelia Kubińska + 4.47,9 min.

PŚ mężczyzn w Davos – 30 km stylem dowolnym:

  1. Martin Johnsrud Sundby (Norwegia)
  2. Anders Gloeersen (Norwegia) + 13,7 sek.
  3. Matti Heikkinen (Finlandia)      + 15,7 sek.

61. Dominik Bury  + 6.10,8 min.

72. Jan Antolec     + 7.45,1 min.

Warto dodać, że w zawodach niższej rangi we włoskim Valdidentro, zwycięstwo odniosła Justyna Kowalczyk. Polka była najlepsza w biegu na 10 kilometrów techniką klasyczną, pokonując z dużą przewagą niżej notowane rywalki.

Komentarze