PŚ w Klingenthal: Kobayashi najlepszy w kwalifikacjach. Kubacki w ścisłej czołówce

Aktualizacja: 9 gru 2023, 18:09
8 gru 2023, 16:41

Po zawodach w Ruce i Lillehamer najlepsi zawodnicy globu przenieśli się do niemieckiego Klingenthal, gdzie odbędą się dwa kolejne konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Za nami kwalifikacji do sobotniej części rywalizacji, które wygrał Ryoyu Kobayashi. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Dawid Kubacki.Kwalifikacje dla Kobayashiego. Pięciu Polaków z awansem do sobotniego konkursu

W pierwszych czterech konkursach sezonu 2023/2024 biało-czerwoni zaprezentowali się poniżej oczekiwań, czego efektem są odległe lokaty w klasyfikacji generalnej. Miejsca w trzeciej dziesiątce zajmują Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Punkty zdobywali również Paweł Wąsek i Kamil Stoch, ale sklasyfikowani są oni jeszcze gorszych lokatach. W związku z tym sztab szkoleniowy reprezentacji podjął decyzję, że ostatni z wymienionych skoczków nie wystartuje w Klingenthal i pojechał na dodatkowe treningi do Austrii.

Najlepszy podczas rozegranych na Vogtland Arenie piątkowych kwalfikacjach był Ryoyu Kobayashi, który oddał skok na odległość 145,5 m. Drugie miejsce zajął Stefan Kraft, a trzecie Johann Andre Forfang. Najlepiej z Polaków wypadł Dawid Kubacki. Doświadczony zawodnik skoczył 137,5 m, co dało mu piątą lokatę i kwalifikację do sobotniego konkursu. Awans wywalczyli również Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Andrzej Stękała i Maciej Kot.

Pucharu Świata w Klingenthal. Terminarz zawodów:

Piątek, 8 grudnia
13:30 – Oficjalny trening
15:40 – Kwalifikacje

Sobota, 9 grudnia
14:45 – Seria próbna
16:00 – Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 10 grudnia
14:00 – Kwalifikacje mężczyzn
16:00 – Pierwsza seria konkursowa


Kamil Stoch odzyska formę przed TCS? Rozpoczyna treningi z doświadczonym szkoleniowcem

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA