PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Kapitalny weekend Polaków. Mamy cztery medale

Aktualizacja: 5 lut 2024, 16:12
5 lut 2024, 14:40

W miniony weekend odbył się kolejne zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Zmagania, które gościł kanadyjski Quebec, zakończyły się wspaniale dla reprezentacji Polski. W sobotę medale zgarnęły nasze zawodniczki, a w niedzielę błyszczeli nasi zawodnicy, którzy stawali na podium zarówno w rywalizacji drużynowej, jak i podczas startów indywidualnych.

Quebec okazał się szczęsliwy dla polskich łyżwiarzy szybkich

Już w sobotę informowaliśmy o tym, że reprezentacja Polski łyżwiarek szybkich w składzie Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik i Karolina Bosiek sięgnęła po srebrny medal w sprincie drużynowym. Biało-Czerwone dały się wyprzedzić tylko Holenderkom i dzięki temu obroniły drugą pozycję w rankingu na koniec sezonu.

W niedzielę nasza reprezentacja zgarnęła kolejne medale. Najpierw indywidualnie medale w sprincie na 500 metrów zdobyli Marek Kania i Piotr Michalski. Pierwszy osiągnął czas 34,69 s, drugi natomiast 34,72 s. W tej konkurencji na pierwszym miejscu uplasował się Amerykanina Jordan Stolz. Na dziewiątym miejscu rywalizację indywidualną ukończył natomiast Damian Żurek (34,96 s).

Jeszcze lepiej poszło naszym zawodnikom w zmaganiach drużynowych. Kania, Michalski i Żurek wpadli na metę jako pierwsi i zgarnęli złoty medal. Polacy tor ukończyli w czasie 1:18,71 s. Srebrny medal przypadł Norwegom, a brązowy Amerykanom.

W dywizji A w niedzielnym sprincie wystąpiły też panie. Najlepsza Bosiek była dziewiąta, natomiast dziesiąta była Wojtasik. Na piętnastej i osiemnastej lokacie wylądowały z kolei Wójcik (38,70 s) i Martyna Baran (39,04 s). W biegu masowym kobiet najlepsza była Magdalena Czyszczoń, która zajęła piąte miejsce (8:29,56). Czternasta w tym samym wyścigu była Olga Piotrowska (8:58,69).