PDW w narciarstwie alpejskim: Bracia Jasiczek na podium zawodów w Yongpyong!

Aktualizacja: 14 lut 2024, 17:37
2 lut 2024, 14:58

Świetne wieści napłynęły z Korei Południowej, gdzie odbywa się rywalizacja w Pucharze Dalekiego Wschodu w narciarstwie alpejskim. Ze znakomitej strony pokazali się bracia – Michał Jasiczek i Jędrzej Jasiczek, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca w rywalizacji w slalomie.

Bracia Jasiczek na podium pucharowych zawodów

Południowokoreańskie Yongpyong, położone w powiecie Pjongczang, jest kolebką zimowych sportów. To właśnie w tej miejscowości odbyła się rywalizacja alpejczyków w kolejnych zawodach z cyklu Pucharu Dalekiego Wschodu. Świetnie spisali się reprezentanci Polski.

W piątek odbyły się zmagania w slalomie, wchodzącym w skład Pucharu Dalekiego Wschodu. Dwa pierwsze miejsca zajęli bracia Jasiczek – odpowiednio Michał i Jędrzej. Starszy z nich był lepszy o 0,40 sekundy. Pucharowe podium uzupełnił Japończyk Takayuki Koyama. Zmagań nie ukończył trzeci z Polaków, Piotr Habdas.

Dla Michała Jasiczka to pierwsze zwycięstwo od niemal roku. W marcu 2023 roku triumfował bowiem we Włoszech w zawodach w Val Casies i Kronplatz. Jędrzej Jasieczek z kolei przed miesiącem zajął drugie miejsce w Val Casies w slalomie.