Kapitalne występy 14-letniej narciarki. Iga Kaczmarek z workiem medali!

Aktualizacja: 6 lut 2024, 12:07
6 lut 2024, 11:03

14-letnia Iga Kaczmarek w ostatni weekend triumfowała w rywalizacji w slalomie i zajęła drugie miejsce w slalomie gigancie w Alpe Cimbra FIS Children Cup we włoskiej Folgarii. Powtórzyła tym samym sukcesy swojego taty, który również triumfował w tym miejscu.

Fantastyczny występ Igi Kaczmarek

Pierwszy pokaz swoich niesamowitych umiejętności zaledwie 14-letnia Kaczmarek pokazała w trakcie międzynarodowych zawodów w czeskich Rickach, gdzie sięgnęła po złoty i srebrny medal. Na tym się jednak nie zatrzymała i dała kolejny popis w Alpe Cimbra FIS Children Cup we włoskiej Folgarii.

Kaczmarek wywalczyła srebrny medal w slalomie gigancie, natomiast dzień później w slalomie była bezkonkurencyjna i wywalczyła złoty medal. Było to o tyle imponujące osiągnięcie, że startowała z numerem 43., a mimo to wygrała zawody z przewagą 1,67 sekundy.

Kaczmarek powtórzyła sukcesy swojego taty

Zawody we włoskiej Folgarii są nieoficjalnie uznawane za mistrzostwa świata dzieci w narciarstwie alpejskim. Dzięki medalom Kaczmarek, nasz kraj ma już pięć medali na swoim koncie. W tegorocznej edycji wystartowało łącznie blisko 400 zawodniczek i zawodników z 43 krajów. Nasza reprezentacja zajęła 6. miejsce w klasyfikacji punktowej.

W przeszłości z triumfu we Włoszech cieszył się tata Igi, Piotr Kaczmarek, który dwukrotnie wygrywał i raz był drugi.