PŚ w narciarstwie alepjskim: Maryna Gąsienica-Daniel z najlepszym wynikiem w tym sezonie

Aktualizacja: 4 sty 2024, 21:06
28 gru 2023, 15:15

Doskonale poradziły sobie reprezentantki Polski w slalomie gigancie podczas alpejskiego Pucharu Świata w austriackim Lienz. Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 12. miejsce, a Magdalena Łuczak zakończyła rywalizację na 20. lokacie. Dla pierwszej z zawodniczek to najlepsze miejsce w sezonie 2023/2024.

PŚ: Dwie Polki w czołowówce pierwszy raz od 2021 roku

Bieżąca kampania dla Maryny Gąsienicy-Daniel zaczęła się źle. Polka w żadnym z czterech slalomów gigantów, w których startowała, nie weszła do pierwszej dziesiątki. Dotychczas najlepsze było trzynaste miejsce, na którym uplasowała w październiku, podczas zawodów w Soelden.

Wiele obiecywano sobie jednak po starcie Gąsienicy-Daniel w austriackim Lienz. Polka nie zawiodła i zakończyła czwartkowe zawody na 12. pozycji. Zadowolona z siebie może być również Magdalena Łukasz, która uplasowała się na 20. lokacie. To pierwszy raz od 2021 roku, kiedy to dwie Polki znalazły się w czołowej dwudziestce PŚ w narciarstwie alpejskim.

W Lienz zwyciężyła Mikaela Shiffrin, która pewna wygranej mogła być już po pierwszym zjeździe. Jej przewaga na półmetku rywalizacji była tak ogromna, że w drugiej próbie miała dopiero 17. czas, a i tak stanęła na najwyższym stopniu podium Drugie miejsce zajęła Federica Brignone, a trzecie Sara Hector.

PK w Engelbergu: Klemens Murańka w czołówce. Cały turniej wygrał 17-latek