Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie PŚ w Oslo: Polacy poza podium, triumf gospodarzy w wietrznym jednoseryjnym konkursie!

PŚ w Oslo: Polacy poza podium, triumf gospodarzy w wietrznym jednoseryjnym konkursie!

0

Polska drużyna w składzie Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch zajęła czwarte miejsce w konkursie drużynowym Pucharu Świata w Oslo. Zwyciężyli Norwegowie przed Japonią i Austrią. Po trzech grupach biało-czerwoni byli liderami, jednak bardzo słaby skok oddał Kamil Stoch, przez co wypadliśmy z pierwszej trójki.

Był to wietrzny, loteryjny i niebezpieczny konkurs. Swoje skoki upadkiem zakończyli Marius Lindvik oraz Stephan Leyhe, szczególnie ten drugi wyglądał dosyć groźnie.

Polacy po pierwszej grupie zajmowali drugą pozycję po skoku Piotra Żyły na odległość 122,5 metra. Do liderujących Niemców traciliśmy tylko 1,2 punktu. Drugim z naszych reprezentantów był Jakub Wolny. Przed jego skokiem nastąpiła długa przerwa spowodowana zbyt mocnymi podmuchami wiatru. Po kilkukrotnych wejściach i zejściach z belki poszybował on na 125 metrów. Miał jednak mnóstwo odjętych punktów i spadliśmy na czwartą lokatę. W trzeciej grupie znakomicie zaprezentował się Dawid Kubacki. Osiągnął aż 133 metry i po tym skoku wyszliśmy po raz pierwszy na prowadzenie z kilkunastopunktową przewagą. Niespodziewanie nasze szanse na czołową pozycję zaprzepaścił w ostatnim skoku Kamil Stoch. Skoczył zaledwie 112 metrów, przez co spadliśmy na czwartą pozycję. Jury zdecydowało się odwołać drugą serię zawodów.

Wyniki końcowe konkursu:

1 Norwegia Norwegia 469.8
2 Japonia Japonia 456.8
3 Austria Austria 454.4
4 Polska Polska 440.9
5 Niemcy Niemcy 437.9
6 Słowenia Słowenia 419.4
7 Czechy Czechy 391.5
8 Szwajcaria Szwajcaria 365.5
9 Rosja Rosja 353.2
10 Finlandia Finlandia 306.0

Komentarze