PŚ w Planicy. Pogoda jednak wygrała. Konkurs przełożony na sobotę

Aktualizacja: 1 kwi 2023, 14:24
31 mar 2023, 17:16

Pechowo rozpoczęły się ostatnie w tym sezonie zmagania w skokach narciarskich. Warunki pogodowe w Planicy sprawiły, że piątkowy konkurs został odwołany i przełożony na sobotę, tuż przed startem zawodów drużynowych.

W piątek o godzinie 15:00 planowo miał się rozpocząć pierwszy indywidualny konkurs podczas ostatniego weekendu z Pucharem Świata w skokach narciarskich w tym sezonie. Rywalizacja w Planicy zawsze wiąże się z wielką imprezą pod skocznią i nie inaczej było przy tej okazji.

Piątkowy konkurs PŚ w Planicy odwołany

Pod obiektem pojawiły się dziesiątki tysięcy kibiców, którzy z niecierpliwością oczekiwali rozpoczęcia pierwszej serii konkursowej. Nie pozwalała na to jednak pogoda – zgodnie z prognozami, wiatr i opady deszczu skutecznie utrudniały rozpoczęcie rywalizacji na skoczni mamuciej.

Problemy pojawiły się już podczas zaplanowanej na 14:00 serii próbnej, która ostatecznie została odwołana. Co do konkursu, jury zbierało się kilka razy, aby poczekać z nadzieją na ustabilizowanie się warunków. Ostatecznie decyzja zapadła około godziny 17:00.

Konkurs przełożony na sobotę

Najpierw przekazano, że zostanie rozegrana tylko jedna seria konkursowa, ale chwilę potem przekazano, że zawody ostatecznie się nie odbędą. O 17:05 poinformowano, że piątkowa rywalizacja została odwołana.

W takiej sytuacji zawody przełożono na sobotę – rozpoczną się o godzinie 8:45. Zmagania potrwają tylko jedną serię, bowiem już o godzinie 10:00 wystartuje konkurs drużynowy.

Piękne słowa Laniska o Kubackim: Zasłużył na miejsce na podium

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA