PŚ w Titisee-Neustadt: Drugie miejsce Stocha!

8 lut 2015, 18:09

Kamil Stoch zajął drugie miejsce w drugim konkursie indywidualnym w Titisee-Neustadt.

Polak w drugiej serii przesunął się o siedem pozycji, ponieważ, w pierwszej serii po “tylko” przyzwoitym skoku był dziewiąty. Wygrał Norweg Anders Fannemel. Za Polakiem uplasował się Czech Roman Koudelka. Pozostali Polacy spisali się średnio.

W pierwszej serii “polskie” skakanie rozpoczął Klemens Murańka. Skoczył 122,5 m i po pierwszej serii był 29. Trochę mniej szczęścia miał następny skaczący Polak Dawid Kubacki. Skoczył co prawda 4,5 m dalej, ale miał dużo lepsze warunki i ostatecznie zajął pechową 31. pozycję. Aleksander Zniszczoł skoczył dobrze. 129 m dało mu 20. pozycję na koniec pierwszej serii. Piotr Żyła, który wczoraj był 9 skoczył 130,5 m i przed drugą serią był 16. Najlepiej w pierwszej serii spisał się najwyżej klasyfikowany Polak w klasyfikacji generalnej PŚ Kamil Stoch. Mimo, że skoczył 0,5 m bliżej od Żyły skakał w złych warunkach i po pierwszej serii zajmował dziewiątą pozycję. Po pierwszej serii najlepszy był Severin Freund, który miał 11 pkt przewagi nad Fannemelem, jednak Niemiec został zdyskwalifikowany, ponieważ miał za długie narty. Więc ostatecznie pierwszej miejsce zajmował Anders Fannemel, który skoczył 135,5 m.

W drugiej serii Klemens Murańka skoczył 129 m co ostatecznie dało mu 21. miejsce. Olek Zniszczoł zepsuł swój skok. Skoczył zaledwie 118 m i spadł na 29. miejsce. Piotr Żyła skoczył przyzwoicie. 128 m jednak wyrzuciło Polaka z pierwszej dziesiątki na 18. lokatę. Drugi skok Kamila Stocha wyszedł mu fantastycznie. 137,5 m przesunęło go z dziewiątej na drugą lokatę. Liderujący po pierwszej serii Anders Fannemel skoczył 143 m co dało mu zdecydowane zwycięstwo w dzisiejszym konkursie.

Dla Norwega to drugie zwycięstwo, a czwarte podium w tym sezonie. Dla Kamila Stocha to również czwarte podium. Polak do tej pory dwa razy wygrywał zawody i dwa razy był drugi.

Kamil Stoch dzięki dobremu wynikowi awansował w klasyfikacji generalnej na ósmą lokatę. Liderem wciąż pozostaje Stefan Kraft, przed Peterem Prevcem i Romanem Koudelką.