Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie PŚ Wisła: Pierwsze treningi sezonu dla Krafta, Kubacki i Stoch najlepsi spośród...

PŚ Wisła: Pierwsze treningi sezonu dla Krafta, Kubacki i Stoch najlepsi spośród Polaków

0

Po bardzo długim czasie oczekiwań nastał dzień, w którym to rozpoczynamy zimowy sezon narciarski 2017/18. Tym bardziej nas to cieszy, gdyż po raz pierwszy Puchar Świata zainaugurują zawody w Wiśle. W dwóch seriach treningowych przed kwalifikacjami do niedzielnego konkursu najlepiej spisał się Stefan Kraft, natomiast spośród polskich skoczków – Dawid Kubacki w serii pierwszej, a w drugiej Kamil Stoch.

 

Jako pierwsi zaprezentowali się skoczkowie kadry B, czyli Paweł Wąsek (110 m), Bartosz Czysz (107,5 m) oraz Przemysław Kantyka (116,5 m). Po nich swój skok oddał już podopieczny trenera Stefana Horngachera, a mianowicie Jakub Wolny, oddając swoją próbę na odległość 123,5 m. Kolejnymi z biało-czerwonych, którzy zaprezentował się na skoczni im. Adama Małysza byli Klemens Murańka (112,5 m) oraz Aleksander Zniszczoł (107 m). Z czasem na belce startowej zaczęli pojawiać się coraz lepsi zawodnicy. Stefan Hula wylądował na 119,5 m, natomiast Jan Ziobro po słabej próbie osiągnął jedyne 93,5 m. Zwycięzca Letniego Grand Prix – Dawid Kubacki skoczył pół metra bliżej, aniżeli Jakub Wolny, co pozwoliło jemu oraz Piotrowi Żyle (121,5 m) znaleźć się w pierwszej “10”. Kamil Stoch oddał swoją próbę na odległość 116,5 m, natomiast Maciej Kot uzyskał rezultat o półtora metra lepszy. W całej serii triumfował Austriak, Stefan Kraft.

Przemysław Kantyka (110 m) jak i Paweł Wąsek (109,5 m) nie zdołali poprawić swoich rezultatów. Belka startowa została zmieniona z 10 na 11. Klemens Murańka oddał gorszą próbę aniżeli w pierwszej serii treningowej (109,5 m) czego głównym powodem były gorsze warunki atmosferyczne. Natomiast Aleksander Zniszczoł oraz Jakub Wolny wylądowali o pół metra dalej. Jan Ziobro zdecydowanie polepszył swoją próbę i w drugiej serii treningowej uzyskał 101 metrów. Stefan Hula uzyskał odległość 115,5 m, a Dawid Kubacki – 120 m. Spośród trzech ostatnich biało-czerwonych najlepiej spisał się Piotr Żyła (124,5 m). Kot i Stoch zanotowali identyczną odległość 123,5 metra. W drugiej serii treningowej po raz kolejny najlepszy okazał się Stefan Kraft.

Po oficjalnych treningach odbędą się kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego, natomiast w sobotę w Wiśle będziemy mogli podziwiać zmagania drużynowe.

Komentarze