Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie PŚ Zakopane: “To zaszczyt skakać przed taką publicznością” – wypowiedzi zawodników

PŚ Zakopane: “To zaszczyt skakać przed taką publicznością” – wypowiedzi zawodników

0

Reprezentacja Polski wygrywa po raz pierwszy w historii konkurs drużynowy w Zakopanem! Podczas konferencji, zwycięska drużyna nie szczędziła podziękowań dla kibiców zgromadzonych na Wielkiej Krokwi, nie ukrywali, iż zawdzięczają sukces właśnie im! Pochwał nie szczędzili również zawodnicy z innych reprezentacji, m.in. Szwajcarii, Austrii i Norwegii.

Oczy całego skokowego świata skierowane były w sobotę na Zakopane. Zgromadzeni na trybunach kibice z całej Polski, z całego świata dopingowali wszystkie reprezentacje:

“- Uwielbiam skakać w Zakopanem. Jest tu niesamowita atmosfera, nigdzie nie ma takich szalonych kibiców! Dopingują wszystkich po równo! Cieszę się, że Polacy wygrali – kibice zgromadzenia na Wielkiej Krokwi na to zasługują! A jak skacze się na zmodernizowanej skoczni? Genialnie, jedna z najlepszych skoczni świata! ” – powiedział Szwajcar, Killian Peier.

“- Wydaje mi się, że warunki były dobre, mi nie przeszkadzał wiatr, ale to może z powodu atmosfery panującej na obiekcie! Polscy kibice są najlepsi i jestem szczęśliwy, że mogę tutaj być!” – skomentował Austriak, Gregor Schlierenzauer.

“- Zdobyliśmy trzecie miejsce! Być tutaj na podium to coś niesamowitego. Nie da się opisać co zawodnik czuje, gdy słyszy ten aplauz siedząc na belce startowej. Gratulacje dla organizatorów – po raz kolejny wykonali świetną robotę! Zakopane jest moim ulubionym punktem w kalendarzu Pucharu Świata!” – oznajmił Norweg, Johann Andre Forfang.

“- Dziękuję kibicom! Jesteście niesamowici! Liczymy na więcej jutro! To Wam dedykuje dzisiejsze zwycięstwo. Jestem szczęśliwy, że mogłem powrócić do drużyny! Liczę, że te zawody są moim punktem zwrotnym do powrotu, do czołowej “10” Pucharu Świata!” – powiedział podczas konferencji Maciej Kot.

“- Po raz kolejny nie może do mnie dotrzeć to, że jestem w drużynie, która wygrała pierwszy raz w historii drużynowych konkursów w Zakopanem! Zapewne znowu będzie to do mnie trochę dochodzić, ale jestem szczęśliwy! Tak jak koledzy wspomnieli, wielkie podziękowania dla kibiców!” – dodał Stefan Hula.

“- Zakopane zawsze jest głośne, ale w tym roku… Emocje sięgają zenitu! Dziękuję Wam, jesteście najlepsi! Ja obiecuje, że będę jutro walczyć! Podczas swojego skoku cały czas szukałem linii oznaczającej 145 metr także kto wie co może się jutro wydarzyć, da się tu daleko skakać, wielkie brawa za świetną modernizację obiektu!” – skwitował Kamil Stoch.

Komentarze