PŚ: Zdecydowane zwycięstwo Polaków z Włochami!

Aktualizacja: 27 sty 2023, 09:25
6 paź 2019, 07:55

Reprezentacja Polski siatkarzy w spotkaniu piątek kolejki Pucharu Świata 2019 zwyciężyła 3:0 z Włochami. Polacy mają na koncie już cztery wygrane w tym turnieju.

W pierwszej partii Polacy uzyskali pięć oczek zaliczki (10:5). Szybko przejęli kontrolę nad rywalem i prezentowali dobry poziom gry, przede wszystkim biało-czerwoni dobrze spisywali się na przyjęciu i w ataku, popełniali także mało błędów własnych. W efekcie czego seta zakończyli pewnym triumfem (25:18).

Druga partia miała podobny przebieg do poprzedniej odsłony, Polacy znów dominowali na boisku. Choć nie przyjmowali już tak skutecznie, grali znacznie lepiej w ofensywie. W końcówce Włosi liczyli na więcej walki, gdy doprowadzili do wyniku 21:18. Jednak kolejne cztery oczka wpadły na konto mistrzów świata i do końca seta nie stracili sił i wygrali zdecydowanie (25:18).

W trzeciej partii było więcej walki. Rywale nawet potrafili wyjść na dwupunktową przewagę. Potem znów oglądaliśmy dużo walki, punkt za punkt. Decydujące chwile spotkania znów okazały się lepsze dla Polaków. W końcówce seta nasi zdobyli prowadzenie i p bloku Komendy mieli piłkę meczową. Spotkanie zakończył atakiem Śliwka.

Polska – Włochy 3:0 (25:18, 25:18, 25:22)
Polska: Marcin Komenda, Bartosz Kurek, Wilfredo Leon, Aleksander Śliwka, Jakub Kochanowski, Karol Kłos, Paweł Zatorski oraz Maciej Muzaj, Fabian Drzyzga, Artur Szalpuk
Włochy: Riccardo Sbertoli, Oreste Cavuto, Davide Candellaro, Dick Kooy, Gabriele Nelli, Simone Anzani, Fabio Balaso oraz Oleg Antonov, Giulio Pinali, Roberto Russo