Puchar CEV: “Atomówki” w finale!!!

28 mar 2015, 19:20

Zawodniczki PGE Atomu Trefl Sopot wygrały w rewanżowym meczu półfinałowym 3:2. W poprzednim spotkaniu sopocianki pokonały turecki zespół Galatasaray Daikin Stambuł 3:0 i dzisiaj zapewniły sobie awans do finału. W starciu finałowym “Atomówki” zmierzą się z Dynamem Krasnodar.

Sopocianki rozpoczęły spotkanie od niewielkiej przewagi, która jednak została szybko zniwelowana przez rywalki. Wówczas rozpoczęła się wyrównana walka. Żadna z drużyn nie potrafiła zbudować przewagi wyższej niż 2 punkty. Dopiero w końcówce gospodynie znacznie przyspieszyły i dosyć pewnie wygrały 25:18.

Początek drugiej partii udowodnił, że spotkanie będzie niezwykle zacięte. Siatkarki grały punkt za punkt, a żadna z ekip nie odpuszczała ani na moment. Końcówka była niezwykle emocjonująca i nie brakowało w niej sporów z sędzią. Ostatecznie minimalnie lepsze ponownie okazały się Turczynki, które wygrały 29:27.

W trzecim secie sopocianki utrzymywały przewagę do pierwszej przerwy technicznej. Wtedy ich rywalki wyrównały wynik i same wyszły na prowadzenie. Drużynie Atomu Trefla udało się jednak doprowadzić do remisu za sprawą trudnych zagrywek Mai Tokarskiej. W kolejnej nerwowej końcówce “Atomówki” wykazały ogromną wolę walki i wygrały na przewagi 28:26.

Zawodniczki z Sopotu bardzo pewnie rozpoczęły czwartą partię i prowadziły już 11:6. Ich rywalki próbowały się jeszcze bronić i zniwelowały przewagę do dwóch “oczek”, jednak sopocianki ponownie odskoczyły. Rywalki mimo to dalej nie odpuszczały i w końcówce doprowadziły do remisu. Polska ekipa ostatecznie jednak “wyszarpała” wygraną w tym secie i już było pewne, że “Atomówki” zagrają w finale Pucharu CEV!

Tie-break był jedynie honorową partią, jednak turecki zespół był wyraźnie podrażniony porażką i rozpoczął piątego seta od sporej przewagi. Sopocianki jednak ponownie udowodnił swoją dominację i zwyciężyły 15:13, a w całym meczu 3:2.

Galatasaray Daikin Stambuł – PGE Atom Trefl Sopot 2:3 (25:18, 29:27, 26:28, 29:31, 13:15)