Puchar CEV: Łukasz Żygadło ze srebrem!

11 kwi 2015, 22:02

Energy T.I. Diatec Trentino, w którym gra Łukasz Żygadło zdobyło dzisiaj srebrny medal Pucharu CEV. Włoska ekipa, co prawda pokonała dzisiaj Dynamo Moskwa, jednak o wyniku rywalizacji zadecydował “złoty set”, w którym niestety uległa rywalom.

W pierwszym meczu finałowym lepsi okazali się Rosjanie, którzy wygrali 3:1 i to oni znajdowali się lepszej sytuacji przed dzisiejszym spotkaniu. Włoska ekipa pokazała jednak, że potrafią odwrócić losy rywalizacji i tym razem to oni pokonali rywali 3:1 i o ostatecznym wyniku miał zadecydować “złoty set”. W decydującej partii to siatkarze Dynama okazali się minimalnie lepsi i zwyciężyli 15:12, tym samym zdobywając Puchar CEV.

Dynamo Moskwa – Energy T.I. Diatec Trentino 1:3 (27:25, 19:25, 17:25, 24:26)
“złoty set”: 15:12

Dynamo Moskwa: Grankin, Krugłow (27), Bierieżko (5), Birjukow (25), Holt (6), Szczerbinin (5), Jermakow (libero) oraz Obmoczajew (libero), Markin (13), Filippow (1), Pankow (1), Zajcew (2)

Energy T.I. Diatec Trentino: Żygadło, Nemec (12), Kazijski (18), Lanza (23), Sole (11), Birarelli (14), Colaci (libero) oraz Mazzone, Giannelli, Fedrizzi (1)