Puchar CEV: Polski Cukier Muszynianka Muszyna uległ VC Wiesbaden!

Aktualizacja: 14 gru 2015, 23:11
28 paź 2015, 21:27

W meczu pucharu CEV kobiet, który rozegrały Polski Cukier Muszynianka Muszyna oraz VC Wiesbaden nie brakowało zmian akcji. Pomimo ogromnej szansy, Polki uległy przeciwniczkom po długim i ciężkim meczu 2:3.

Pierwsza partia w wykonaniu Polek wyglądała fatalnie. Zawodniczki wyraźnie nie mogły się porozumieć na boisku, nie brakowało też błędów własnych, co doprowadziło do błyskawicznej wręcz przegranej Muszynianek (12:25).

Drugi set nasze zawodniczki rozegrały znacznie lepiej. Walka była niezwykle wyrównana i owocowała w długie, emocjonujące wymiany. Po walce na przewagi w końcówce, ostateczne zwycięstwo odniosły Polki, doprowadzając tym samym do wyrównania wyniku (26:24).

Trzecia partia była równie wyrównana jak poprzednia. Zespoły przez większość czasu grały punkt za punkt, jednak w ścisłej końcówce więcej energii pokazały jednak zawodniczki Polskiego Cukru Muszyna, odskakując przeciwniczkom na kilka punktów i wygrywając partię (25:22).

Czwarty set pomimo bardzo równej walki po obu stronach boiska, pokazał słabości w polskiej ekipie, co Niemki skutecznie wykorzystały pokonując Polki i tym samym doprowadzając do tiebreaka (23:25).

Tiebreak był niezwykle nerwowy, jednak z tym elementem znacznie lepiej radziły sobie zawodniczki VC Wiesbaden. Polki szybko straciły ducha walki i mimo stosunkowo dobrej gry nie były w stanie dorównać grze przeciwniczek, przegrywając ostatecznie (10:15).

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – VC Wiesbaden 2:3 (12:25, 26:24, 25:22, 23:25, 10:15)