Puchar CEV: Rzeszowianie o krok od półfinału!

14 lut 2018, 19:34

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów po wyeliminowaniu zespołu Vojewodiny Nowy Sad rozpoczęli walkę o półfinał rozgrywek Pucharu CEV. Na ich drodze stanął francuski rywal – GFC Ajaccio Volley Ball. Rzeszowianie wygrali pierwszy mecz bez straty seta, choć najwięcej problemów przysporzyła im druga partia, wygrana na przewagi 30:28. Spotkanie rewanżowe odbędzie się we Francji.

Pierwsza akcja spotkania zakończyła się zdobyciem punktu przez Marcina Możdżonka. Rzeszowianie szybko zdołali objąć prowadzenie (6:2) i na pierwszą przerwę techniczną schodzili z czterema punktami w zapasie (8:4). Kilka błędów po stronie gospodarzy sprawiło, że rywale krok po kroku zbliżali się do wyrównania (11:9). Resovia jednak szybko zainkasowała serię punktową i powiększyła swoją przewagę nad przyjezdnymi (15:9). Oba zespoły, dało się dostrzec, grały falami. Jedno jednak pozostawało bez zmian, a mianowicie prowadzenie rzeszowian w secie (16:12).Wynik doprowadzili do końca i ostatecznie wygrali do 22.

Drugi set różnił się od poprzedniej partii, gdyż rozpoczął się od gry punkt za punkt (4:4), po czym na prowadzenie wysunęli się przyjezdni (5:9). Po serwisie Aleksandra Śliwki rzeszowianie zbliżyli się na punkt (10:11). Na drugiej przerwie technicznej podopieczni trenera Kowala tracili dwa “oczka” do francuskich przeciwników (14:16). Od razu po powrocie na boisko zdołali doprowadzić do remisu po 16, a potem wyjść na skromne prowadzenie 18:17. W decydującej części Jochen Schops ustrzelił swoją zagrywką zawodnika gości (22:19). Zapowiadała się bardzo emocjonująca końcówka, gdyż Francuzi doprowadzili do remisu (23:23). Set musiał rozstrzygnąć się na przewagi. Po udanym bloku na Gonzalezie Resovia wyrwała zwycięstwo w drugiej partii, triumfując 30:28!

Asseco Resovia weszła w kolejną partię z przytupem, inkasując pięć punktów z rzędu (5:0). W dalszej części partii utrzymywali wyrobioną przewagę (11:6). Na drugą przerwę techniczną rzeszowianie schodzili ze sporym zapasem punktowym (16:11). Gospodarze spokojnie zmierzali do zakończenia seta na swoją korzyść (20:13). Zdobyli pierwszą piłkę meczową przy stanie 24:18. Wykorzystali drugą szansę (25:19) i cieszyli się z wygranej w całym spotkaniu.

Asseco Resovia Rzeszów – GFC Ajaccio VolleyBall 3:0 (25:22, 30:28, 25:19)

Asseco Resovia Rzeszów: Tichacek, Rossard, Możdżonek, Jarosz, Śliwka, Dryja, Masłowski, Depowski, Kędzierski, Perłowski, Rusek, Schops,

GFC Ajaccio VolleyBall: Exiga, Takaniko, Miranda, Dailey, Lacassie, Castard, Carle, Gonzalez, Radic, Bruckert, Petrov, Morgado