Puchar CEV siatkarek: Finał oddala się od zawodniczek Grot Budowlanych Łódź

21 lut 2024, 20:41

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź przegrały ze szwajcarskim Viteos Neuchatel UC 1:3 (25:17, 21:25, 26:28, 22:25) w pierwszym półfinale Pucharu CEV. Porażka przed własną publicznością znacznie komplikuje sytuacje polskiego zespołu przed rewanżem, który odbędzie się już w następnym tygodniu.

Finał Pucharu CEV oddala się od Grot Budowlanych Łódź

Początek spotkania nie zapowiadał jednak porażki Grot Budowlanych. Siatkarki trenera Macieja Biernata bardzo dobrze zaczęły mecz i w otwierającym secie przyjezdne były dla gospodyń tylko tłem. Trzy kolejne partie to jednak znacznie lepsza gra zawodniczek ze Szwajcarii. Ekipa Viteos Neuchatel UC wygrała drugiego, trzeciego i czwartego seta.

Wśród gości najlepiej radziły sobie Amerykanki Madeline Haynes i Tia Scambray, które zdobyły po 23 punkty. Jeśli chodzi o łodzianki, to tu najlepiej punktowały Jelena Blagojevic (18 oczek) oraz reprezentantka Stanów Zjednoczonych MacKenzie May (12 punktów). Rewanż w Szwajcarii zaplanowano na wtorek (27 lutego) na godzinę 19.

Przypomnijmy, że ekipa Grot Budowlanych Łódź występuje w Pucharze CEV w związku z odpadnięciem z Ligi Mistrzów. Zespół z Tauron Ligi zajął trzecie miejsce w swojej grupie i trafił do mniej prestiżowych rozgrywek, gdzie zdążyły już pokonać francuskie Beziers VB.

Challenge Cup: Rewelacyjny Projekt Warszawa wygrywa pierwszy z finałów

Źródło:polski-sport.pl