Puchar CEV: Siatkarki PGE Atom Trefl Sopot rozbiły Rumuńską drużynę!

Aktualizacja: 3 mar 2015, 19:33
3 mar 2015, 17:20

Pierwsze spotkanie pomiędzy PGE Atomem Trefl Sopot a Stiintą Bacau w ramach 1/4 Pucharu CEV Kobiet zapowiadało się niezwykle ciekawie. Spotkanie zakończyło się triumfem Polek (3:0).

Pierwszy set od samego początku pewnie rozpoczęły zawodniczki PGE Atomu Trefl Sopot. Na pierwszą przerwę techniczną zeszły przy prowadzeni 8:2. Po stronie zawodniczek z Rumunii można było wyczuć mnóstwo nerwów i brak skuteczności w kończeniu akcji. Do końca seta Polki nie dały złudzeń zawodniczkom Stiinty Bacau i pewnie pokonały je w tej partii 25:15.

Druga partia rozpoczęła się znacznie ciekawiej. Początkowo na niewielkie prowadzenie wysunęły się zawodniczki z Rumunii. Polki ciągle jednak podejmowały rywalizację i starały się odrabiać straty. Na pierwszej przerwie technicznej Stiinta Bacau prowadziła 4:8. Tuż po przerwie nasze zawodniczki jednak jakby odzyskały siły i determinację. Szybko odrobiły straty, doprowadzając do remisu 8:8. Do końca partii pojedynek był wyrównany, jednak Polki przez cały czas pozostawały na prowadzeniu i wygrały tę partię. (25:21)

W trzecim i ostatnim secie początkowo prowadziły zawodniczki Stiinty Bacau. Chwilę później zawodniczki PGE Atomu Trefl Sopot odrobiły jednak kilku punktowe straty i do końca seta prowadziły już nad Rumuńską drużyną, kończąc set i tym samem także mecz przy stanie punktowym 25:18.

PGE Atom Trefl Sopot: Bełcik, Zaroślińska, Cooper, Tokarska, Kaczorowska, Leys, Durajczyk, Miros, Kaczmar.

Stiinta Bacau: Baciu, Rogojinaru, Harelik, Lupu, Sobo, Moisa, Albu, Andrew-Wasylik