Puchar CEV: Zwycięstwo ZAKSY Kędzierzyn-Koźle!

4 mar 2015, 19:39

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała u siebie hiszpański Cai Voleibol Teruel 3:0 w ćwierćfinale pucharu CEV, przybliżając się znacznie do najlepszej czwórki tych rozgrywek.

Kędzierzynianie bardzo żywiołowo rozpoczęli ten mecz, obejmując szybko kilku punktowe prowadzenie (5:1). Dopiero po jakimś czasie goście się przebudzili i swoją dobrą grą zdołali doprowadzić do remisu (9:9), a nawet wyjść na jedno punktowe prowadzenie (14:15). Następnie na zagrywce pojawił się zastępujący Pawła Zagumnego – Abdel-Aziz, który wykonał serię fantastycznych zagrywek co pozwoliło odskoczyć gospodarzom na pięć punktów (21:16) i spokojnie kontrolować końcówkę seta, wygrywając ostatecznie 25:19.

Druga partia rozpoczęła się w identyczny sposób jak poprzednia. Goście popełniali błędy w ataku, dzięki czemu nasi zawodnicy “odskoczyli” na 4 punkty (5:1). Dalsza faza seta była bardzo wyrównana, z lekką przewagą Hiszpanów, którzy powoli odrabiali straty. Po błędzie dotknięcia siatki przez naszym zawodników, na tablicy wyników widniał remis (19:19) i wszystko miało się rozstrzygnąć w końcówce. Oglądaliśmy akcje punkt za punkt, a przy stanie 22:21 dla naszej ekipy w ataku pomylił się Chourio, co dało nam dwupunktowe prowadzenie, które “dociągnęliśmy” do końca partii wygrywając 25:23.

Do połowy ostatniego seta mieliśmy bardzo wyrównaną grę, lecz to cały czas siatkarze ZAKSY prowadzili 2-3 punktami. Od stanu 19:17 nasza drużyna “włączyła szósty bieg” i fantastycznie rozegrała końcówkę, zdobywając 6 punktów a tracąc zaledwie dwa. Ostatecznie wygraliśmy seta 25:18 i cały mecz 3:0.

Rewanż odbędzie się 11 marca w Hiszpanii.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle  – Cai Voleibol Teruel 3:0 (25:19, 25:23, 25:19)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Abdel-Aziz, Witczak, Rejno, Loh, Wiśniewski, Kooy, Zatorski (libero) oraz Ruciak, van Dijk, Zapłacki

Cai Voleibol Teruel: Galić, Altayo, Viciana, Miszczuk, Chourio, Ruiz, Rodriguez (libero) oraz Barcala Sanroman, Diedhiou