Puchar EHF: Górnik Zabrze awansuje do trzeciej rundy

Aktualizacja: 10 paź 2016, 07:32
10 paź 2016, 01:00

Po uzyskaniu solidnej zaliczki trzynastu bramek z pierwszego meczu, Górnik Zabrze z większym zakresem swobody podejmował mistrza Grecji. Ostatecznie w drugim spotkaniu Zabrzanie wygrali 20:15 z A.C.C Filippos Verias.

Polska drużyna dogadała się z przedstawicielami Filippos, aby dwa spotkania rozegrać w Polsce. W pierwszym meczu Górnicy wyraźnie rozgromili Greków 30:17, więc rewanż okazał się tylko formalnością.

Podopieczni Mariusza Jurasika już w pierwszej połowie wyraźnie przeważali, kończąc ją przewagą siedmiu bramek (14:7). W drugiej połowie ogrywali się młodzi zawodnicy Górnika, co i tak pozwoliło na wyraźne zwycięstwo Zabrzan (20:15).

Górnik Zabrze – A.C.C Filippos Verias 20:15 (14:7)

Losowanie par zespołów trzeciej rundy pucharu EHF odbędzie się 18 października, zaś spotkania i rewanże zaplanowano kolejno na 19/20 i 26/27 listopada br. Górnik Zabrze będzie rozstawionym zespołem, więc ma szansę trafić na teoretycznie łatwiejszego rywala. Podobnie zresztą jak Azoty Puławy, bowiem brązowi medaliści zaczynają rywalizację w pucharach od trzeciej rundy.