Puchar Europy w softballu: Storms – Diamonds 5:4

Aktualizacja: 18 sie 2016, 19:26
18 sie 2016, 14:38

Do rozstrzygnięcia spotkania pomiędzy Diamonds Warszawa, a Storms potrzebna była dogrywka, w której lepsze okazały się Czeszki. Punkty dla polskiego zespołu zdobyły Camille Czarnecki (dwa) oraz Klaudia Cembor i Karolina Trzebińska (po jednym).

Pierwsze na prowadzenie wyszły zawodniczki z Czech, które już po pierwszej zmianie wygrywały 1:0. Wynik ten utrzymywał się do trzeciej odsłony,  kiedy to Polki zdobyły dwa punkty i objęły prowadzenie. Jak się okazało było to jedyne prowadzenie w tym meczu. W szóstej zmianie Czeszki wyrównały stan rywalizacji i rezultat ten utrzymywał się do końca ostatniej zmiany. Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej zmianie dogrywki. Jako pierwsze atakowały Czeszki, które zdobyły trzy punkty. Warszawianki odpowiedziały jedynie (lub aż) dwoma punktami i tym samym przegrały cały pojedynek 4:5.

Szóste turniejowe spotkanie mistrzynie Polski rozegrają jeszcze dziś z AS Arena z Serbii. Mecz zaplanowano na godzinę 15.45.