Strona główna Pozostałe Puchar Europy w softballu: Warszawianki gromią i kończą imprezę na siódmej pozycji

Puchar Europy w softballu: Warszawianki gromią i kończą imprezę na siódmej pozycji

0
softball

Softballistki Diamonds Warszawa zajęły siódme miejsce w turnieju o Puchar Europy. W decydującym meczu rozgromiły Giants Odense 11:1, z którymi cztery dni wcześniej przegrały po dogrywce 3:4 (więcej w tym miejscu)! Puchar Europy powędrował do zawodniczek Mediterraneo z Malty.

Dla mistrzyń Polski to druga wygrana w turnieju rozgrywanego w czeskim Most. Wcześniej Diamenty pokonały hiszpańskie Sant Boi (więcej o meczu w tym miejscu), które zakończyły udział na najniższym stopniu podium.

Mecz z Dunkami trwał zaledwie cztery zmiany (jedną godzinę i dziewięć minut). Polki bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie i już w pierwszej odsłonie prowadziły 5:0. W drugiej dołożyły kolejne dwa punkty nie tracąc żadnego. W trzeciej zawodniczki z Odense zdobyły jeden punkt, a w odpowiedzi straciły cztery! W czwartej zmianie mistrzynie Danii nie zdołały zdobyć żadnego obiegu i sędzia zakończył spotkanie.

Punkty dla polskiego zespołu zdobyły Courtney Parker (trzy), Klaudia Cembor, Camille Czarnecki (po dwa), Maja Januszko, Sylwia Wójcik, Paulina Modzelewska, oraz Wioletta Żurkowska (po jednym).

1234
RAZEM

Giants Odense
0010
1

Diamonds Warszawa
524X
11


Wyniki końcowe:

1. Mediterraneo (Malta)
2. Storms Praga (Czechy)
3. Sant Boi (Hiszpania)
4. SC Arena (Serbia)
5. Princ Zagrzeb (Chorwacja)
6. Mesarji Lublana (Słowenia)
7. Diamonds Warszawa (Polska)
8. Giants Odense (Dania)

Komentarze