Puchar Federacji: Zwycięstwo polskiego debla na otarcie łez

6 lut 2019, 23:00

Alicja Rosolska i Iga Świątek pokonały Rosjanki Margaritę Gasparin i Darię Kasatkinę w trzecim meczu Pucharu Federacji i zdobyły dla naszej reprezentacji honorowy punkt.

Polski duet do pojedynku przystąpił wiedząc, że nawet zwycięstwo nic nie da i od początku było widać w grze polskich zawodniczek spokój. W pierwszym secie Polki nie oddały rywalką nawet gema zwyciężając 6:0.

W drugim secie Polki zagrały słabiej czego efektem było przełamanie w trzecim gemie przez Rosyjskie zawodniczki. Nasze zawodniczki nie potrafiły odrobić straty i przegrały 3:6.

Ostatni set to oddanie podania przez Igę Świątek jednak za chwilę kibice zgromadzeni na hali w Zielonej Górze mogli cieszyć się ze zwycięskiego gema po tym jak Rosjanki straciły gema przy własnym serwisie. Kolejny gem padł łupem reprezentantek Polski, które wyszły na prowadzenie 3:1 i ostatecznie zwyciężyły 6:3.

Margarita Gasparian/Daria Kasatkina – Alicja Rosolska/Iga Świątek 0:6, 6:3, 3:6