Puchar Hopmana: Nerwowy mecz i triumf Janowicza!

4 sty 2015, 14:04

Jerzy Janowicz, mimo słabego początku poszedł za ciosem i wygrał z Matthew Ebdenen 3:6 7:5 6:0 w drugim spotkaniu grupy B tegorocznego Pucharu Hopmana. Tym samym Polacy prowadzą już z Australijczykami 2:0!

Pierwszy set Janowicz rozpoczął bardzo nerwowo, ale był w stanie utrzymać kontakt punktowy z rywalem. Niestety limit szczęścia wyczerpał się przy stanie 3:2 dla Ebdena. Wtedy to faworyt gospodarzy przełamał “Jerzyka” i mimo że kolejne gemy były wygrywana przez podających do Australijczyk zwyciężył seta 6:3.

Druga odsłona to bardzo podobna sytuacja. Również cztery pierwsze gemy to zwycięstwa podających, ale przy stanie 2:2 Łodzianin ponownie dał się przełamać. Na szczęście scenariusz nie był taki sam jak kilkanaście minut wcześniej i “Jerzyk” obudził się w ostatniej chwili wygrywając podanie rywala przy stanie 4:5! Polak szybko poszedł za ciosem i wygrał również dwa kolejne gemy wyrównując tym samym stan spotkania na 1:1!

Decydujący set to już istny huragan w wykonaniu Jerzego Janowicza! Polak wręcz zmiażdżył Ebdena nie dając mu żadnych szans w żadnej odsłonie. Ostatecznie “Jerzyk” rozniósł faworyta gospodarzy 6:0 wygrywając ostatniego gema przy podaniu rywala do 0!