Strona główna Tenis Pozostałe Puchar Hopmana: Świetne otwarcie Radwańskiej!

Puchar Hopmana: Świetne otwarcie Radwańskiej!

0

Agnieszka Radwańska świetnie rozpoczęła zmagania naszej reprezentacji w nieoficjalnych, tenisowych mistrzostwach świata. Krakowianka na inaugurację pewnie pokonała reprezentantkę gospodarzy- Casey Dellacquą 6:2 6:3!

Isia od samego początku narzuciła swój styl gry, ale pierwsze przełamanie nastąpiło przy stanie 2:1. Wtedy też Krakowianka wykorzystała jednego z dwóch break pointów. Kolejne podanie również padło łupem naszej zawodniczki, ale gem serwisowym Australijki przy stanie 4:1 również zakończył się przełamaniem Radwańskiej. Faworytka gospodarzy próbowała jeszcze walczyć w pierwszej odsłonie wygrywając podanie Isi, ale nie potrafiła utrzymać swojego serwisu przegrywając seta 2:6.

Druga odsłona to zdecydowanie lepsza gra Dellacqua’y, która już w pierwszym gemie serwisowym przełamała Radwańską, a chwilę później wygrała swoje podanie. Na szczęście kolejne partie to lepsza gra naszej zawodniczki i odrobienie strat. Warto wspomnieć, że od stanu 1:3 dla Australijki Polka wygrała 5 kolejnych gemów i zwyciężyła w całym spotkaniu 6:2 6:3!

 

Polska – Australia 1:0, Perth Arena, Perth (Australia)
Puchar Hopmana, kort twardy, Grupa B
niedziela, 4 stycznia

Gra 1.: Agnieszka Radwańska – Casey Dellacqua 6:2, 6:3
Gra 2.: Jerzy Janowicz – Matthew Ebden
Gra 3.: Jerzy Janowicz / Agnieszka Radwańska – Matthew Ebden / Casey Dellacqua