Puchar Polski dla Lotosu Trefl Gdańsk!

19 kwi 2015, 15:51

Podobnie jak w Plus Lidze, w meczu finałowym Pucharu Polski zmierzyły się ze sobą Lotos Trefl Gdańsk i Asseco Resovia Rzeszów. Obydwie drużyny w tym sezonie spisują się znakomicie. Puchar Polski trafił jednak w ręce Lotosu Trefl Gdańsk!

Pierwszy set znacznie lepiej zaczęli Gdańszczanie, wychodząc już na początku na 5 punktowe prowadzenie (7:2). rzeszowianie mieli ogromne problemy z przyjęciem zagrywki gospodarzy. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzenie Lotosu Trefl Gdańsk zmalało już do zaledwie dwóch punktów. Obydwa zespoły grały bardzo dobrze w ataku. Gdy Resovia doprowadziła do remisu (12:12) ich gra jeszcze dodatkowo się uspokoiła. Gdańszczanie jednak nie złożyli broni i bardzo dobrze radzili sobie w bloku, którego Rzeszowska drużyna nie była w stanie przebić. Dzięki temu elementowi udało im się do drugiej przerwy technicznej odskoczyć gościom po raz kolejny na trzy cenne punkty. Gospodarze radzili sobie wyśmienicie w każdym elemencie, a Resovia miała spore problemy z powstrzymaniem gry przeciwników. Walka w końcówce była niezwykle zacięta, jednak niestety z powodu błędu własnego Resovia zakończyła otwierającą dzisiejszy finał partię na korzyść rywali (25:22).

Druga partia zaczęła się znacznie bardziej wyrównanie. Po chwili to jednak Resovia była już na kilku punktowym prowadzeniu. Różnicę puntkową niezwykle ciężko było wyrównać Gdańszczanom. W siatkówce jak wiadomo nie ma jednak rzeczy niemożliwych. Mimo ciężkiej walki, Gdańszczanie nie byli w stanie powstrzymać wyśmienicie radzących sobie Rzeszowian. Walka w końcówce była ciężka, jednak wypracowana wcześniej przewaga drużyny gości pomogła im wygrać partię (21:25).

Trzeci set był bardzo równy i spokojny. Obydwie drużyny widocznie zwolniły tempo gry, nie tracąc jednak siły i woli walki. Partia owocowała w długie wymiany i efektowne zakończenia akcji. Przed drugą przerwą techniczną Gdańszczanom udało sie jednak wyprowadzić niewielkie prowadzenie i zeszli oni na nią z 2 punktową przewagą. Po przerwie goście szybko jednak odrobili straty, doprowadzając do remisu. W końcówce przez większość czasu Lotos Trefl Gdańsk prowadził 1-2 punktami, co wybiło Rzeszowian z rytmu i ostatecznie przerodziło się w wygraną gospodarzy w trzeciej partii (25:21).

Czwartą partię lepiej zaczęli Rzeszowianie. W ich grze widać było maksymalne skupienie i gotowość do walki. Gdańszczanom niezwykle trudno było nawiązać równą grę z tak dobrze grającym w niemalże każdym elemencie zespołem. Przez cały czas Asseco Resovia prowadziła 2-3 punktami, podobnie wynik przedstawiał się także na drugiej przerwie technicznej (13:16). Po przerwie Gdańszczanie pokazali jednak na co ich stać i błyskawicznie wyrównali wynik z Rzeszowianami (16:16). Walka w ścisłej końcówce seta była niezwykle zacięta, silniejsza okazała się jednak drużyna z Gdańska, która ostatecznie potwierdziła swoją formę w tym sezonie, zdobywając Puchar Polski! (25:23)

Lotos Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (25:22, 21:25, 25:21, 25:23)

Lotos Trefl Gdańsk: Falaschi, Troy, Gacek, Schwarz, Schulz, Mika, Gzryb, Gawryszewski, Czunkiewicz, Wierzbowski, Ratajczak, Stępień.

Asseco Resovia Rzeszów: Schops, Dryja, Nowakowski, Ignaczak, Penchev, Drzyzga, Ivović, Konarski, Buszek, Tichacek, Lotman, Holmes.