Puchar Polski: Gładkie zwycięstwo sopocianek. PGE Atom Trefl Sopot coraz bliżej obrony tytułu!!!

16 mar 2016, 20:26

W meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski drużyna Legionovia Legionowo spotkała się z broniącym tytułu zespołem PGE Atom Trefl Sopot. Pretendentami do zwycięstwa były sopocianki i to właśnie one zakończyły zwycięsko to spotkanie po 3 setowym boju.

Już na początku pierwszego seta zawodniczki Legionowa wypracowały sobie 3 punkty przewagi. (4:1) Sopocianki były blisko wyrównania (4:3), ale podopieczne Strzałkowskiego nie dały wyrwać sobie prowadzenia. (6:3). Po chwili jednak przyjezdne odrobiły straty, a nawet zdobyły dwa punkty w zapasie przed pierwszym time- out’em. (6:8) Przewaga zawodniczek Atomu stale rosła, aż w pewnym momencie wynosiła już 8 “oczek” (10:18) Pomimo tak ogromnej różnicy punktowej zawodniczki Legionowa nie złożyły jeszcze broni i wzięły się za odrabianie strat zmniejszając przewagę rywalek do 4 punktów. (14:18) W końcówce Sopociaki znowu odskoczyły podopiecznym Strzałkowskiego na 8 punktów. (16:24) Gospodarki obroniły pierwszą piłkę setową, ale drugą zaowniczki Atomu już wykorzystały i wygrały pierwszą partię do 17.

Druga partia analogicznie do tej otwierającej spotkanie rozpoczęła się od czteropunktowego prowadzenia drużyny z Legionowa. (4:0) Micelii już na początku seta musiał ratować się czasem, który niewiele pomógł. Gospodarki dzielnie broniły swojej przewagi,a (8:5) po chwili  miały już 5 punktów więcej. (11:6) Tym razem to podopieczne Strzałkowskiego zaczęły powoli budować sobie bezpieczną przewagę. (13:7) Sopocianki nie wywiesiły jeszcze białej flagi i powoli zabrały się za odrabianie strat. (14:10) Passa przyjezdnych została jednak przerwana i gospodarki znowu wygrywały 6 punktami na drugiej przerwie technicznej. (16:10) Po powrocie na boisko sopocianki zaliczyły drugą dobrą serię w tym meczu zmniejszając różnicę punktową do 3 “oczek” (16:13) W końcu przyjezdnym udało się doprowadzić do wyrównania, (19:19) a nawet wyjść na dwupunktowe prowadzenie. (19:21) W końcówce seta gospodarki nie wytrzymały presji i nie odrobiły strat, a sopocianki pomimo nienalepszego początku wygrały drugą partię do 21 dzięki skutecznemu atakowi Zaroślińskiej.

Początek trzeciego seta stanowiła zacięta walka punkt za punkt (2:2), którą już po chwili przerwały przyjezdne wychodząc na prowadzenie 3 “oczkami” (2:5) Przewaga sopocianek stale rosła aż w końcu wynosiła 5 punktów. (8:3) Zawodniczki Legionowa zaczęły powoli odrabiać straty, (6:8) ale podpieczne Micelli’ego nie pozwoliły na doprowadzenie do remisu. (7:10) Kilka dobrych akcji w wykonaniu gospodarek pozwoliło im zbliżyć się do rywalek. (11:12) Trener przyjezdnych poprosił o przerwę na żądanie próbując przerwać passę zawodniczek Legionowa. Przerwa niewiele dała gdyż po chwili na tablicy wyników pojawił się remis. (14:14) Od tego momentu znowu mieliśmy walkę punkt za punkt. (20:20) Końcówka jednak po raz trzeci w tym meczu należała do sopocianek, które wygrały trzecią partię do 22 i całe spotkanie 3:0.

Legionovia Legionowo- PGE Atom Trefl Sopot 3:0 (25:17, 25:21, 25:22)

Legionovia Legionowo: Smarzek, Paszek, Szymańska, Wójcik, Gajewska, Pacak, Chojnacka, Poleć, Bociek, Szubert, Adamek, Grzelak, Alagierska, Zakościelna, Grabka, Rasińska, Pietraszkiewicz, Antosiewicz, Jędrzejewska, Paszyńska,

PGE Atom Trefl Sopot: Tokarska, Łukasik, Cooper, Efimienko, Radenković, Kaczmar, Balkestein-Grothues, Kaczorowska, Damaskem, Djerisilo, Miros, Zaroślińska, Durajczyk, Kulig