Puchar Polski: Jagiellonia ogrywa I-ligowca i awansuje do 1/8 finału, dublet Naranjo

Aktualizacja: 9 lis 2023, 10:52
8 lis 2023, 22:12

Jagiellonia Białystok kolejnym reprezentantem PKO BP Ekstraklasy, który awansował do 1/8 finału Pucharu Polski. Wicelider ligowej tabeli wygrał na wyjeździe 3:1 z I-ligową Resovią Rzeszów, a bohaterem okazał się Jose Naranjo, który dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Jagiellonia lepsza od Resovii Rzeszów

Aktualny wicelider tabeli PKO BP Ekstraklasy wyszedł na prowadzenie w 21. minucie. Tuż przed własnym polem karnym fatalny błąd popełnił Bartłomiej Wasiluk. Piłkę po chwili przejął Jose Naranjo i z dużym spokojem otworzył wynik spotkania. Tuż przed przerwą Resovia wyrównała na 1:1, ale strzelec, Maciej Górski był na pozycji spalonej.

Od początku drugiej połowy Jagiellonia przeważała w każdym aspekcie gry, a drugą nagrodę otrzymała za to w 58. minucie. Tomasz Kupisz z linii pola karnego dośrodkował w pole bramkowe Resovii, a tam znalazł się Jose Naranjo, który po raz drugi skierował piłkę do siatki.

W 71. minucie Resovia strzeliła kontaktową bramkę – po zgraniu od Bartłomieja Eizencharta, atomowym uderzeniem z pola karnego na 1:2 trafił Radosław Bąk. Ostatnie słowo należało jednak do Jagiellonii, która w 90. minucie za sprawą gola Dominika Marczuka zapewniła sobie awans do 1/8 finału.

Resovia Rzeszów vs Jagiellonia Białystok 1:3
0:1 Jose Naranjo 21′
0:2 Jose Naranjo 58′
1:2 Radosław Bąk 71′
1:3 Dominik Marczuk 90′