Puchar Polski. Kluby drwią z decyzji Polsatu w sprawie transmisji meczów

26 wrz 2023, 20:48

We wtorek rozpoczęły się zmagania w Pucharze Polski, w których swoje mecze rozgrywały m.in. kluby z PKO BP Ekstraklasy. Zdecydowanej większości spotkań nie można było obejrzeć w telewizji, dlatego kilka drużyn postanowiło zadrwić z tego faktu i dały temu wyraz w mediach społecznościowych.

Brak transmisji meczów Pucharu Polski

Wtorek jest pierwszym dniem rozgrywania meczów w ramach 1/32 finału Pucharu Polski. W harmonogramie znalazło się 12 spotkań, również z udziałem drużyn z PKO BP Ekstraklasy. Zabrakło Legii Warszawa czy Rakowa Częstochowa – finaliści poprzedniej edycji rozpoczną zmagania od kolejnej rundy.

Prawa do pokazywania meczów Pucharu Polski w telewizji ma Polsat Sport. Mimo to, zdecydowana większość meczów nie była transmitowana na tym kanale. Kibice sporej części drużyn musieli udać się na stadion, bowiem była to jedyna opcja do tego, aby zobaczyć swoich ulubieńców w akcji.

Drwiny w mediach społecznościowych

Na tym jednak nie koniec kontrowersji. Nie dość, że stacja telewizyjna nie zdecydowała się na transmisję meczów, to w dodatku zabroniła klubom pokazywania skrótów w mediach społecznościowych. Nie trzeba było długo czekać na falę krytycznych komentarzy w mediach społecznościowych.

Na profilu Stali Rzeszów na Twitterze pojawiły się grafiki z miejscami, z których piłkarze oddawali strzały. ŁKS Łódź z kolei postanowił wrzucić zdjęcie kartki z rozrysowaną odręcznie akcją, która doprowadziła do strzelenia gola.

To właśnie stało się z prestiżem rozgrywek Pucharu Polski. Na oficjalnym profilu na Twitterze nie pojawiają się nagrania bramek, nie ma nawet choćby prostej grafiki, za to są screeny z FlashScore. Oby nowa umowa transmisyjna naprawiła ten absurd — skomentował Piotr Bernaciak z Przeglądu Sportowego Onet.

Puchar Polski. Bolesna lekcja futbolu, Piast Gliwice rozbił Wieczystą Kraków

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA