Puchar Polski. Bolesna lekcja futbolu, Piast Gliwice rozbił Wieczystą Kraków

26 wrz 2023, 18:07

Prowadzona przez Sławomira Peszkę ekipa Wieczystej Kraków doznała bolesną lekcję w 1/32 finału Pucharu Polski. Zespół występujący na co dzień na poziomie III ligi został rozbity aż 4:0 przez Piasta Gliwice, który nie miał większych problemów z ograniem niżej notowanego rywala.

Peszko poprowadził Wieczystą Kraków

Przed kilkoma dniami stanowisko trenera Wieczystej Kraków stracił Maciej Musiał, pod którego wodzą drużyna z Małopolskie zaliczyła niezbyt udany początek sezonu w 3. lidze. Dość niespodziewanie jego następcą został Sławomir Peszko, który jeszcze w ubiegłym sezonie był piłkarzem tego zespołu.

W 1/32 Pucharu Polski Wieczysta trafiła na trudnego rywala, bowiem rywalizowała z Piastem Gliwice. Nawet mimo posiadania głośnych nazwisk w składzie (m.in. Michał Pazdan, Jacek Góralski, Rafał Pietrzak czy Thibault Moulin), zdecydowanym faworytem była ekipa z Ekstraklasy.

Piast rozbił Wieczystą

Drużyna prowadzona przez Aleksandara Vukovicia bardzo szybko wyszła na prowadzenie, bowiem już w 6. minucie gola na 1:0 dla Piasta strzelił Jorge Felix. Zespół z Gliwic bez większego problemu kontrolować wydarzenia boiskowe, ale do przerwy nie podwyższył prowadzenia.

Różnica klas pomiędzy oboma zespołami była szczególnie widoczna w drugiej połowie. W 56. minucie na 2:0 podwyższył Miłosz Szczepański, siedem minut później trzecie trafienie dołożył Damian Kądzior, natomiast w 84. minucie rezultat na 4:0 celnym uderzeniem z rzutu karnego ustalił Patryk Dziczek.

Wieczysta Kraków 0:4 Piast Gliwice
0:1 Jorge Felix 6′
0:2 Miłosz Szczepański 56′
0:3 Damian Kądzior 63′
0:4 Patryk Dziczek [karny] 84′