Puchar Polski kobiet: Atomówki po raz pierwszy w historii zwyciężają w Pucharze Polski!

15 mar 2015, 17:30

Finałowy mecz Pucharu Polski kobiet zapowiadał się grą na najwyższym poziomie światowym kobiecej siatkówki. Obydwie drużyny w ostatnich spotkaniach nie miały sobie równych, dlatego też wszyscy oczekiwaliśmy wspaniałego widowiska siatkarskiego w finale. Na brak emocji nikt nie mógł narzekać. Chemik Police uległ jednak Atomówkom, 2:3, dzięki czemu zdobyły one pierwsze w historii klubu zwycięstwo w Pucharze Polski.

Pierwsza partia rozpoczęła się wyrównanie ze strony obydwu zespołów. W połowie seta jednak zawodniczki Chemiku Police odskoczyły na kilka punktów i utrzymały miażdżącą przewagę aż do końca partii, wygrywając ją ostatecznie (25:17)

Drugi set przebiegał zupełnie odmiennie od pierwszego. Tym razem to zawodniczki PGE Atomu Trefl Sopot wyrobiły sobie znaczną przewagę i pokazały wolę walki. Partia padła łupem Atomówek przy pewnym prowadzeniu (17:25)

Trzecia partia od samego początku była kontrolowana przez zawodniczki Atomu Trefl Sopot. Bardzo dobrze grały w bloku, dzięki czemu zawodniczki Chemiku Police były wobec nich bezbronne i nie mogły wyprowadzić skutecznych akcji. Set zakończył się szybko, zwycięstwem Atomówek (10:25)

Czwarty set pokazał ogromną siłę psychiczną zawodniczek Chemiku Police. Mimo ogromnej porażki we wcześniejszej partii, szybko pozbierały się, zebrały siły i grą dorównywały w tym secie Atomówkom. Walka o tę partię była naprawdę godna finału Pucharu Polski. Obydwa zespoły pokazały się w tym secie z jak najlepszej strony. Zwycięstwo odniosły jednak zawodniczki Chemiku Police (25:19) doprowadzając tym samym do tie breaka!

Tie-break był walką zdecydowanie najlepszych drużyn Polski. Mimo zmęczenia, obydwa zespoły pokazały naprawdę dobrą siatkówkę. Zwycięstwo w tej partii i Puchar Polski przypadły PGE Atomowi Trefl Sopot! (12:15)

Chemik Police – PGE Atom Trefl Sopot : (25:17, 17:25, 10:25, 25:19, 12:15)

Chemik Police: Werblińska, Bjelica, Veljković, Bednarek-Kasza, Ognjenović, Zenik, Jagieło, Glinka-Mogentale, Gajgał-Anioł, Krzos, Rabka, Kowalińska.

PGE Atom Trefl Sopot: Leys, Bełcik, Cooper, Kaczorowska, Zaroślińska, Durajczyk, Efimienko, Tokarska, Damaske, McClendon, Miros, Fonoimoana.