Strona główna Siatkówka Pozostałe Puchar Polski kobiet: “Atomówki” w finale!

Puchar Polski kobiet: “Atomówki” w finale!

0

W drugim meczu półfinałowym Pucharu Polski kobiet zmierzyły się ze sobą ekipy: Budowlanych Łódź i PGE Atomu Trefl Sopot. W pierwszym spotkaniu bardzo pewnie zwyciężył Chemik Police i to ta drużyna jako pierwsza uzyskała awans do finału. Zdecydowany, faworytem drugiego starcia były “Atomówki”, które zakończyły rundę zasadniczą ORLEN Ligi na 2. miejscu. Sopocianki nie zawiodły oczekiwań i bardzo pewnie pokonały rywalki, tym samym uzyskując awans do finału.

Łodzianki początkowo nie dawały za wygraną, jednak zawodniczki Atomu już przed pierwszą przerwą techniczną uzyskały trzypunktowe prowadzenie. Sopocianki złapały swój rytm gry i zdecydowanie dominowały na boisku. Powiększały stopniowo i tak już wysokie prowadzenie i ostatecznie rozbiły rywalki wygrywając 25:16.

W drugiej partii podopieczne Lorenzo Micelliego ponownie udowadniały, kto jest faworytem tego pojedynku i były zdecydowanie lepsze od swoich rywalek w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Zawodniczki Budowlanych wyraźnie nie potrafiły odnaleźć się na boisku, a przy tym popełniały sporo błędów. Na drugiej przerwie technicznej traciły do rywalek aż 10 punktów! Niestety sytuacja nie zmieniła się do końca seta, w którym “Atomówki” praktycznie zdemolowały je wygrywając 25:12.

Na początku trzeciej partii sopocianki miały nieoczekiwane problemy, co poskutkowało niekorzystnym wynikiem. Rywalki wykorzystały ich słabszą dyspozycję i wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Łodzianki jednak szybko roztrwoniły przewagę i na tablicy wyników pojawił się remis. Zawodniczki z Sopotu szybko wróciły do formy z poprzednich dwóch setów i na drugim regulaminowym czasie prowadziły 16:13. Łodzianki nie potrafiły zniwelować przewagi i było jasne, że ich rywalki zmierzają do zwycięstwa. Ostatecznie “Atomówki” zwyciężyły 25:19,a w całym meczu 3:0 i uzyskały awans do finału.

MVP: Maja Tokarska

Budowlani Łódź – PGE Atom Trefl Sopot 0:3 (16:25, 12:25, 19:25)

Komentarze