Puchar Polski Kobiet: Chemik Police pierwszymi finalistkami!

14 mar 2015, 16:18

Mecz półfinałowy pomiędzy Chemikiem Police, a Impelem Wrocław od początku przebiegał pod dyktando zawodniczek Chemiku. To one ustalały tempo gry i cały jej przebieg. Ostatecznie doprowadziły tym samym do szybkiego zwycięstwa nad Impelem 0:3. Dzięki temu Chemik Police jest pierwszą drużyną, która zagra w finale Pucharu Polski, 15 marca.

Pierwszy set od początku pokazał determinację, siłę i przygotowanie zawodniczek Chemiku Police. Nie dały one nawet na chwilę złudzeń zawodniczkom Impelu Wrocław i od samego początku prowadziły w tej partii. Przebiegła ona szybko i bez żadnych niespodzianek, kończąc się przy stanie punktowym 15:25.

Druga partia nie różniła się od pierwszej. Zawodniczki Impelu Wrocław cały czas usilnie próbwały przełamać grę drużyny Chemiku, jednak forma tej drużyny nie pozwoliła im nawet na równą grę. Drużyna z Wrocławia po raz kolejny została szybko pokonana, 16:25.

Trzecia i ostatnia partia pokazała wolę walki Impelu Wrocław. Na początku seta udało im się wyprowadzić nawet 5 punktowe prowadzenie nad Chemikiem Police, jednak prowadzenie to szybko zostało rozgromione. Do końca seta drużyny szły niemalże łeb w łeb, jednak ostatecznie to zawodniczki Chemiku postawiły kropkę nad “i”, ostatecznie wygrywając partię 20:25 i całe spotkanie 0:3.

Impel Wrocław – Chemik Police 0:3 (15:25, 16:25, 20:25)

Chemik Police: Bednarek-Kasza, Bjelica, Glinka-Mogentale, Ognjenović, Veljković, Werblińska, Zenik, Jagieło, Kowalińska, Krzos, Mróz, Rabka.

Impel Wrocław: Gryka, Kaczor, Kąkolewska, Mroczkowska, ptak, Sawicka, Topić, Cutura, Grejman, Hanke, Hagglund, Kauffeldt, Kwiatkowska.