Puchar Polski: Mistrzowie Polski meldują się w ćwierćfinale

4 sty 2017, 20:09

Kolejnym ćwierćfinalistą Pucharu Polski jest ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która w meczu 1/8 finału pokonała MKS Będzin 3:0.

Mecz zaczął się od prowadzenia ZAKSY (4:1), jednak będzinianie szybko zbliżyli się do rywali na jeden punkt (6:5). Wysoką skutecznością wykazywał się Araujo, chociaż jego zespół nadal musiał “gonić” (15:10). Goście popełniali dużo błędów, przez co mistrzowie Polski mogli swobodnie kontrolować przebieg seta (21:15). Kędzierzynianie bez problemów wygrali partię przy stanie 25:18.

Drugi set rozpoczął się zaś od prowadzenia będzinian (2:7). Kędzierzynianie byli poirytowani sytuacją, w jakiej się znajdowali przez co popełniali dużo błędów, a przewaga MKS-u powiększała się (6:12). Za sprawą Sama Deroo gospodarze zmniejszyli dystans punktowy (17:18) i niedługo potem objęli prowadzenie (23:20). Kędzierzynianie wygrali seta na przewagi 26:24.

Początek trzeciego seta był powtórką pierwszej odsłony, ZAKSA szybko wyszła na prowadzenie (8:5). To było dobre spotkanie w wykonaniu Araujo, jednak zawodnik nie był w stanie sam wygrać spotkania (13:7). As serwisowy Mateusza Bieńka przybliżył ZAKSĘ do wygranej, później dwukrotnie z krótkiej zaatakował Łukasz Wiśniewski (21:11). Mistrzowie Polski bez problemu wygrali trzecią partię 25:16 i całe spotkanie 3:0.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Będzin 3:0 (25:18, 26:24, 25:16)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Witczak, Buszek, Wiśniewski, Bieniek, Deroo, Toniutti, Zatorski

MKS Będzin: Waliński, Woch, Kozub, Peszko, Rejno, Araujo, Potera