Puchar Polski siatkarek: Sensacja w Jarosławiu. Dwie ekipy z Podkarpacia w finale !

Aktualizacja: 27 sty 2023, 07:48
12 lut 2020, 22:01

Dwie ekipy z Podkarpacia wygrały dziś swoje domowe spotkania w ćwierćfinale Pucharu Polski. O ile sukces Developresu SkyRes Rzeszów był do przewidzenia, o tyle zwycięstwo w tie-breaku Sanu-Pajda Jarosław nad Grot Budowlanymi Łódź jest sensacją. Stawkę uzupełniają Grupa Azoty Chemik Police i DPD Legionovia, które w trzysetowych pojedynkach rozprawiły się ze swoimi przeciwnikami.

Do sensacji doszło w Jarosławiu, gdzie czołowa ekipa I ligi podejmowała Budowlani Łódź. Jarosławianki nie ugięły się przez czołową ekipą ekstraklasy i wygrały dwa pierwsze sety, doprowadzając do euforii miejscową publiczność. Kolejny set stał się łupem łodzianek, ale faworytkom nie przyszło to łatwo. Przy stanie 22-23 siatkarki z Jarosławia miały szanse na wyrównanie, lecz ostatecznie piłkę setową wywalczyły przyjezdne, a za moment wygrały seta. Wiele emocji dostarczył kolejny set, który oznaczył się niesamowitym widowiskiem i jednocześnie dramaturgią. Siatkarki rozstrzygały jego losy… kilkunastominutową grą na przewagi. Ostatecznie 36-34 wygrała ekipa Grot Budowlanych i doprowadziła szczęśliwie do tie-breaka. Cały czwarty set trwał łącznie godzinę lekcyjną, lecz była to lekcja wspaniałej siatkówki.

Poziom adrenaliny wyjątkowego seta był w tie-breaku sprzymierzeńcem zawodniczek Sanu-Pajda, które grały bardziej agresywną siatkówkę. Gospodynie w znakomitym stylu (15-10) przypieczętowały awans do finałów Pucharu Polski.

Najciekawszą parą ćwierćfinałów wydawać się mogła rywalizacja Chemika Police z ŁKS Commercecon Łódź. W istocie rzeczy tak jednak nie było. Policzanki wręcz zmiotły z parkietu łodzianki, wyraźnie dominując w trzech setach.

Podobnie było w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie miejscowy NOSiR w derbach Mazowsza podejmował DPD Legionovia Legionowo. Zawodniczki ekstraklasy nie miały litości do pierwszoligowych rywalek, zdecydowanie przeważając we wszystkich partiach meczu. Gospodynie ugrały w tym spotkaniu zaledwie 53 punkty.

W ostatnim spotkaniu Developres SkyRes Rzeszów podejmował Stal Bielsko Biała. Zespoły te zmierzyły się cztery dni temu w Rzeszowie w pojedynku ligowym. Wówczas bielszczanki zdołały uszczknąć jednego seta faworyzowanym rywalkom.

W pierwszym secie pucharowej potyczki zdeklasowały jednak swoje rywalki z Bielska-Białej udowadniając, że Developres w tym sezonie jednakowo poważnie podchodzi do spotkań każdej rangi. W drugiej partii tylko na początku Stal podjęła walkę, a wynik oscylował wokół remisu. Im bliżej środkowej fazy seta, tym pewniej czuły się miejscowe. Na mecie drugiego seta odjechały rywalkom znacząco. W trzeciej odsłonie meczu rozpędzone i wciąż skoncentrowane rzeszowianki nie pozostawiły żadnych złudzeń, kierowane umiejętnie przez zawodniczkę meczu Valentin-Anderson rozgromiły rywalki. Jako ostatnia ekipa zamknęły stawkę finalistów tegorocznego Pucharu Polski.

Oto komplet wyników:

SAN-PAJDA JAROSŁAW – GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ  3:2  (25:22, 25:20, 22:25, 34:36, 15-10)

GRUPA AZOTY CHEMIK POLICE – ŁKS COMMERCECON ŁÓDŹ 3:0 (25:18, 25:11, 25:16)

NOSiR NOWY DWÓR MAZOWIECKI – DPD LEGIONOVIA LEGIONOWO 0:3 (20:25, 15:25, 18:25)

DEVELOPRES SKYRES RZESZÓW – STAL BIELSKO-BIAŁA 3:0 (25:11, 25:15, 25:12)