Puchar Polski: Trudne warunki w Koszalinie, ale MKS Lublin w półfinale!

22 lut 2017, 01:08

Na etapie ćwierćfinału rozgrywek Pucharu Polski zakończyła swój udział AZS Energa Koszalin. Miejscowa drużyna podjęła rywalizację, ale to MKS Selgros Lublin wygrał 28:27.

Faworytkami do uzyskania półfinałowej przepustki były lublinianki, mimo to zawodniczki z miejscowego Koszalina miały ambicję, by również znaleźć się w gronie czterech najlepszych drużyn. Akademiczki potwierdzały to już od początku meczu, kiedy Hanna Sądej rzuciła dwie bramki (2:1).

Niemniej rywalizacja była wyrównana, a chwilę później zrewanżowała się – również występująca na pozycji obrotowej – Joanna Drabik (2:2). Dwukrotnie Alesia Mihdaliova zapewniała prowadzenie mistrzyniom Polski, między innymi w czternastej minucie gry (7:6), jednak wyrównanie dla Akademiczek potrafiła uzyskać Romana Roszak (7:7). Bardzo wyrównaną pierwszą połowę zakończyła bramka Drabik, przynosząca remis MKS-owi (15:15).

Piłkarki obydwu drużyn zacięcie rywalizowały, nie pozwalając odskoczyć przeciwniczkom na więcej niż dwie bramki. Po skutecznie wykonanym rzucie karnym Ivany Bożović, MKS objął dwubramkowe prowadzenie w 50. minucie (22:24). Na tym etapie ćwierćfinału odpowiedzialność za rzucanie kolejnych bramek wzięła na swoje barki Mihdaliova.

Oczywiście zawodniczki Energi, Sądej i Roszak zmniejszały prowadzenie gości do jednej bramki, a ostateczny rezultat spotkania nie sposób było przewidzieć. Cztery minuty przed końcem Roszak rzuciła kontaktową bramkę (26:27), lecz w ostatniej minucie koszalinianki straciły piłkę w ataku. Z tej okazji skorzystał już MKS Lublin, przypieczętowując awans po bramce Kamili Skrzyniarz w ostatniej minucie (28:26).

AZS Energa Koszalin – MKS Selgros Lublin 27:28 (15:15)

Energa AZS Koszalin: Kowalczyk, Wiercioch, Prudzienica – Protsenko, Michałów 2, Roszak 8, Budnicka 1, Tracz 3, Domaros, Chmiel, Błaszczyk 2, Nestsiaruk 3, Izak, Sądej 8, Piwowarczyk

MKS Selgros Lublin: Januchta, Gawlik – Bożović 4, Rola 2, Kowalska 3, Gęga 2, Matuszczyk, Drabik 5, Mihdaliova 7, Nocuń, Skrzyniarz 3, Charzyńska 2, Rosiak, Uzar