Puchar Polski: ZAKSA w półfinale!

10 sty 2018, 19:27

W środę wieczorem mogliśmy śledzić mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski. Pierwszoligowy zespół APP Krispol Września zmierzył się z liderem i obecnym mistrzem Polski ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle!

Spotkanie mocnym akcentem rozpoczęli mistrzowie Polski. Ekipa ZAKSY uzyskała trzy oczka przewagi (1:4). W dalszej części podopieczni trenera Gardiniego dzięki skutecznym zagraniom Torresa i kiwce Buszka powiększyli prowadzenie do pięciu punktów (6:11). W końcówce partii ekipa gospodarzy zerwała się do walki i odrobiła kila punktów (17:22). Ta przewaga wystarczyła i obecni mistrzowie Polski wygrali premierową odsłonę. Ostatni punkt padł po błędzie w zagrywce gospodarzy.

Drugi set mistrzowie Polski rozpoczęli od trzypunktowej zaliczki (2:5). Jednak gospodarze bardzo szybko doprowadzili do remisu (6:6). Dzięki skutecznemu atakowi Bieńka na środku siatki i asie serwisowym Torresa ekipa ZAKSY uzyskała trzy punkty przewagi (9:12). W końcówce seta zespół przyjezdnych zmierzał pewnie do objęcia prowadzenia w całym spotkaniu (15:20). Ostatni punkt w drugiej partii zdobył Bieniek, atakiem po piłce przechodzącej.

Trzecia partia , podobnie jak poprzednie mistrzowie Polski rozpoczęli od dwóch punktów przewagi (6:4), jednak bardzo szybko na tablicy wyników pojawił się remis. Mistrzowie Polski nie pozwolili rozwinąć się ekipie gospodarzy i wyszli na prowadzenie (13:16). Choć w końcówce gospodarze próbowali jeszcze zerwać się do walki, to ekipa ZAKSY pokazała swoją wyższość i zwyciężyła w trzech partiach.

APP Krispol Września – ZAKSA Kędzierzyn Koźle 0:3 (19:25, 16:25, 21:25)

MVP: Mateusz Bieniek

APP Krispol Września: Pachocki, Antosik, Troczyński, Iglewski, Dobosz, Jasiński, Narowski, Pasiński, Brzóstowicz,
Kaźmierczak, Maćkowiak, Napiórkowski,Wroniecki, Matuszak

ZAKSA Kędzierzyn Koźle: Bieńkowski, Szymura, Rejno, Falaschi, Toniutti, Buszek, Jungiewicz, Wiśniewski, Bieniek, Torres, Zapłacki, Semeniuk, Deroo, Maziarz,Zatorski, Banac