Strona główna Siatkówka Puchar Świata 2015 Puchar Świata: Polacy indywidualnie wysoko w statystykach

Puchar Świata: Polacy indywidualnie wysoko w statystykach

0

Reprezentacja Polski siatkarzy świetnie spisuje się w Pucharze Świata. Polacy wygrali do tej pory wszystkie mecze, pokonując kolejno Tunezję, Rosję i Argentynę. Nasi zawodnicy bardzo wysoko są też w klasyfikacjach indywidualnych.

W rankingu najlepiej punktujących siatkarzy, na trzecim miejscu jest Bartosz Kurek, który zdobył już 61 punktów. Wyprzedzają go tylko Argentyńczyk Facundo Conte (62 pkt.) i Egipcjanin Ahmed Abdelhay (73 pkt.).

Kurek jest także wysoko w rankingu najlepiej zagrywających zawodników na tym turnieju. Zajmuje on piąte miejsce, ze średnią 0,55 asa serwisowego na set. Zdecydowanie najlepszy w tej klasyfikacji jest Rosjanin Maksim Michajłow, który notuje 0,7 asa na set.

W klasyfikacji najlepiej przyjmujących, najwyżej z Polaków jest Rafał Buszek, z pozytywnym przyjęciem na poziomie 53%. Co ciekawe, na dwóch pierwszych pozycjach są reprezentanci Iranu – Milad Ebadipour i Mahdi Marandi. Iran to nasz kolejny rywal w Pucharze Świata.

W rankingu najlepszych broniących na czwartym miejscu jest Paweł Zatorski, który zalicza do tej pory średnio 2,64 obrony na set. Prowadzi rewelacyjny japoński libero Takeshi Nagano, ze średnią 3,38 obrony na set.

Kolejne spotkanie Polska rozegra w sobotę o godzinie 5.10 – rywalem podopiecznych Stephana Antigi będzie Iran.

Komentarze