Puchar Świata w Judo: dobre występy Polaków w Pradze!

28 lut 2016, 20:48

Dwa miejsca na podium wywalczyli reprezentanci Polski podczas zawodów Pucharu Świata w Judo, które odbyły się w Pradze. Drugie miejsce Damiana Szwarnowieckiego w sobotę i trzecie Patryka Ciechomskiego w niedzielę to naprawdę świetne osiągnięcia.

Szwarnowiecki (73 kg) przegrał w finale zawodów z Grekiem Georgiosem Azoidisem. Obaj wykonali akcje ocenione na waza-ari. Grek zanotował zwycięstwo dzięki przewadze jednego yuko. Wcześniej Polak wygrał aż pięć walk, co świadczy o tym, że biało-czerwony był w Pradze w naprawdę dobrej formie.

Inaczej było z Ciechomskim (90 kg). W decydującej o trzecim miejscu walce wygrał przez ippon z reprezentującym Wielką Brytanię Gary’ego Halla.

W sobotę 5. miejsce zajął Michał Bartusik (66 kg). Po długiej przerwie na tatami wrócił też Paweł Zagrodnik, ale daleko mu od dalekiej formy, gdyż jego występ zakończył się na drugiej walce. Na 7. miejscu w niedzielę uplasował się Kamil Grabowski (+100 kg).