Trzy punkty dla Chemika!

Aktualizacja: 12 gru 2016, 19:12
11 gru 2016, 16:33

To był świetny mecz w wykonaniu podopiecznych trenera Głuszaka, które w trzech setach rozprawiły się z ekipą Grot Budowlanych Łódź. Dzięki tej wygranej Mistrzynie Polski umocnią się na pozycji lidera, zwiększając przewagę o 3 cenne punkty właśnie nad siatkarkami trenera Krzyształowicza.
Lepsze wejście w mecz zanotowały łodzianki, które już na początek wyprowadziły sobie trzypunktowe prowadzenie (1:4). Przewaga ekipy Budowlanych nie trwała zbyt długo, bowiem podopieczne trenera Głuszaka szybko odrobiły straty i wyszły na prowadzenie (10:7) po udanym bloku na Grobelnej.W trakcie tej partii przyjezdnym udało się jeszcze doprowadzić do remisu po świetnych akcjach Beier (16:16). Gdy w polu serwisowym pojawiła się Jagieło, Chemiczki błyskawicznie uciekły swoim rywalkom na 5 (!) punktów (21:16). Set zakończył się zwycięstwem gospodyń po świetnym zbiciu Veljković (25:18).
Kolejną odsłonę meczu Mistrzynie Polski zaczęły znacznie lepiej niż poprzednią (5:2). Dobre akcje Zaroślińskiej znacznie przyczyniły się do wyprowadzenia tak dużej przewagi Chemiczek w pierwszej połowie seta (11:4). W drużynie policanek równie dobrze wciąż spisywała się Veljković, która razem z Zaroślińską zdominowały tę partię (19:14). Pod koniec drugiej części spotkania niemoc przyjezdnych próbowała jeszcze przełamać Grajber swoimi atakami z prawego skrzydła (20:16), jednak gospodynie nie pozostawiły rywalkom żadnych szans w tym secie, kończąc go dwoma asami serwisowymi Bednarek-Kaszy (25:17).
Ostatnia partia tego meczu rozpoczęła się dość równą grą obu drużyn (4:4). Na zmianę na prawdziwe wychodziły zarówno Mistrzynie Polski z łodziankami (10:11). Z czasem jednak Chemiczki złapały swój rytm z poprzednich odsłon i ponownie zaczęły dominować na boisku (18:14). W końcówce spotkania Budowlanym udało się jeszcze urwać kilka oczek liderkom tabeli (21:18), lecz niezawodna w tym meczu Katarzyna Zaroślińska szybko zakończyła ten mecz efektownym atakiem (25:21).
Chemik Police – Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:18, 25:17, 25:21)
MVP:Katarzyna Zaroślińska
Chemik Police:Werblińska, Montano, Gajgał-Anioł, Bednarek-Kasza, Smarzek, Bełcik, Veljković, Wołosz, Blagojević, Jagieło, Zaroślińska, Zenik (libero), Krzos (libero)
Grot Budowlani Łódź:Pelc, Polańska, Kutyła, Tobiasz, Twardowska, Strózik, Pycia, Beier, Grobelna, Vincourova, Grajber, Maj-Erwardt (libero)