Trzy punkty jadą do Dąbrowy Górniczej

29 sty 2017, 19:32

W meczu 18. kolejki ORLEN Ligi spotkały się drużyny Giacomini Budowlani Toruń i Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Przyjezdne były faworytkami spotkania, według oczekiwań wygrały mecz 3:1.

Początek spotkania był wyrównany (5:5), jednak przyjezdne szybko wyszły na trzypunktowe prowadzenie (6:9). Ten moment był przełomowym w tym secie, do tej pory siatkarki z Torunia nie wyszły na prowadzenie. Skuteczna, konsekwentna gra dąbrowianek pozwoliła im bez problemu wygrać pierwszą partię. Set zakończył się wynikiem 19:25.

Druga odsłona wyglądała zupełnie inaczej niż poprzednia. Zawodniczki z Torunia już na początku partii wypracowały przewagę, i utrzymywały ją do końca seta (12:8). Główną autorką punktów w drużynie gospodyń była Marina Paulava. To ona doprowadziła swój zespół do wygranej w tej partii (25:20).

Żadna z drużyn nie zamierzała odpuścić, walka w trzecim secie trwała do samego jego końca. Raz jeden, raz drugi zespół wychodził na prowadzenie, gra toczyła się punkt za punkt. O wygranej w tej odsłonie zadecydowała końcówka, walkę nerwów wygrały dąbrowianki, wygrywając seta 25:23.

Podopieczne trenera Serramalery prowadziły od samego początku czwartego seta. Chwilowe rozkojarzenia dąbrowianek doprowadzały do tego, że torunianki szybko doganiały swoje rywalki. Partia wyglądała tak do samego końca. Ostatecznie zawodniczkom Giacomini Budowlanych nie udało się odwrócić losu spotkania, przegrały czwartą partię 20:25.

Giacomini Budowlani Toruń – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (19:25, 25:20, 23:25, 20:25)

Giacomini Budowlani Toruń: Polak, Wójcik, Pavan, Lewandowska, Paulava, Ryznar, Franchi, Janik, Nowak

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Paszek, Weiss, Horka, Sikorska, Kaliszuk, Ganszczyk, Lemańczyk, Castiglione, Drabek