Punkty jadą do Lubina

Aktualizacja: 10 gru 2017, 16:41
8 gru 2017, 19:29

Starcie pomiędzy Łuczniczką Bydgoszcz i Cuprum Lubin zapowiadało się dość wyrównane, ale ostatecznie zakończyło się bardzo jednostronnie.

Początek pierwszego seta był wyrównany, akcja toczyła się punkt za punkt (3:3). Mimo błędów w zagrywce po obu stronach siatki, na tablicy wyników dalej widniał remis (5:5). Błędy w ataku siatkarzy z Lubina oraz as serwisowy Jurkiewicza doprowadziły do pierwszej w tym meczu przewagi na korzyść Łuczniczki Bydgoszcz (9:5). Niestety, przewaga nie trwała długo, bo kolejne cztery akcje na swoją korzyść wykorzystali przyjezdni i tym samym doprowadzili do wyniku 9:9. Goście nie zwalniali tempa i wyszli na dwupunktowe prowadzenie (11:13). Kolejne dwie akcje również należały do siatkarzy z Lubina, a ich prowadzenie wzrosło do czerech punktów (11:15). Swoją świetną grą doprowadzili do wyniku 13:20. Gospodarze byli w tej sytuacji praktycznie bezradni i już po chwili siatkarze Cuprum Lubin mieli pierwszą piłkę setową, którą udało im się wykorzystać i wygrać całego seta (15:25).

Drugi set, tak jak pierwszy, rozpoczął się od wyrównanej gry obu zespołów (2:2). Przy tym wyniku siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz wyszli na dwupunktowe prowadzenie (4:2). Po dwóch asach serwisowych Kaczmarka Lubinianie najpierw doprowadzili do remisu, a następnie wyszli na prowadzenie (5:7). Mimo starań gospodarzy przewaga Cuprum Lubin wzrosła do czterech punktów (6:10). Zawodnicy Łuczniczki Bydgoszcz dwoili się i troili aby zniwelować straty, niestety bez skutku, ponieważ przewaga zespołu z Lubina dalej wynosiła cztery punkty (11:15). Gospodarze nie mogli sobie poradzić sobie z rywalami, których przewaga sięgała już sześciu punktów (12:18). Dalszy przebieg seta wskazywał jednoznacznie, że powtórzy się scenariusz z pierwszej partii (16:24). Ostatecznie cały set zakończył się wynikiem 17:25.

Trzecia partia inaczej niż poprzednie rozpoczęła się od świetnej zagrywki siatkarza Łuczniczki Bydgoszcz, który na samym początku seta zdobył trzy asy serwisowe (3:0). Zawodnicy Cuprum Lubin nie czekali aż gospodarze rozwiną skrzydła i szybko doprowadzili do remisu (3:3). Siatkarze z Bydgoszczy postanowili nie oddać hali bez walki i to oni prowadzili trzema punktami (9:6). W miarę trwania seta przewaga gospodarzy malała (10:9). Siatkarze z Bydgoszczy dzięki punktowemu bloku zdołali wyjść na trzy punktowe prowadzenie (15:12). Dobra gra gości doprowadziła do remisu i walka zaczęła się na nowo (16:16). Po chwili jedno punktowe prowadzenie po raz pierwszy w tym secie osiągnęli siatkarze z Lubina (18:19). W końcówce seta widać było mobilizację gości, którzy swoją świetną grą osiągnęli trzy punktową przewagę, a po chwili mięli pierwszą piłkę setową (20:24). Cały mecz udanym atakiem zakończył Kaczmarek (23:25)

Łuczniczka Bydgoszcz – Cuprum Lubin 0:3 (15:25 , 17:25 , 23:25)

Łuczniczka Bydgoszcz: Ananiev, Rohnk, Goas, Jurkiewicz, Gryc, Szalacha, Batagim, Filipiak, Kowalski, Sieńko, Bobrowski, Sacharewicz, Kowalski, Akala.

Cuprum Lubin: Kaczmarek, Pupart, Michalski, Terzić, Gorzkiewicz, Patucha, Taht, Gunia, Biegun, Smoliński, Masny, Hain, Kryś, Makoś.