Trzy punkty pozostają w Policach

13 lis 2016, 18:45

W ramach 5. kolejki ORLEN Ligi zawodniczki Chemika Police, zajmujące drugie miejsce w tabeli, podejmowały zespół KSZO Ostrowiec. Najciekawsza okazała się trzecia partia, a ostatecznie zwyciężyły policzanki  3:1 (25:13, 25:15, 22:25, 25:14).

Już na początku meczu policzanki zdobyły przewagę (4:0). Błędy przyjezdnych mściły się w każdym punkcie (12:5). Z czasem przewaga wciąż wzrastała (19:10). W pewnym momencie mistrzynie Polski miały już jedenaście punktów przewagi (22:11). Ostatecznie zwyciężyły 25:13.

Kolejna partia, tak jak poprzednia, zaczęła się od prowadzenia gospodyń spotkania (6:2). Dobra gra rozgrywającej Chemika pozwoliła na ucieczkę na sześć punktów (12:6). Pewnie zmierzały po zwycięstwo w drugiej partii (17:10). Choć przyjezdnym udało odrobić się kilka punktów (20:14) przewaga była zbyt duża. Drugi set zakończył się 25:15.

10-minutowa przerwa zadziałała pobudzająco na zawodniczki z Ostrowca, które zdobyły początkowo kilka punktów przewagi (0:3). Już za chwilę na tablicy wyników widniał remis 4:4. O jedno “oczko” lepsze były policzanki (6:5). Na dwa punkty odskoczyły przyjezdne (9:11). Mistrzynie kraju powróciły do gry z poprzednich partii (16:13). KSZO Ostrowiec doprowadził do remisu (17:17). Zdobyły piłkę setową (20:24) i ostatecznie wygrały w trzeciej partii 21:25.

Czwarta partia od początku rozpoczęła się po myśli policzanek (7:3). W tej odsłonie nie chciały pozwolić na dogonienie wyniku przez przyjezdne (17:12). Po błędzie Kapturskiej wynik wynosił już 23:13. Za chwilę zdobyły piłkę setową i ostatecznie zwyciężyły w czwartej partii 25:14.

Chemik Police – KSZO Ostrowiec 3:1 (25:13, 25:15, 21:25, 25:14)

MVP: Aleksandra Krzos

Chemik Police: Montano, Wołosz, Gajgał-Anioł, Bednarek-Kasza, Blagojević, Smarzek, Krzosz, Bełcik, Zenik, Stysiak, Veljković, Abramajtys, Jagieło, Zaroślińska

KSZO Ostrowiec: Ściurka, Kapturska, Szpak, Soter, Pierre, Piotrowska, Colik, Stroiwąs, Thaka, Brzóska, Polak, Pauliukouskaya