Punkty zostają w Będzinie

19 gru 2016, 19:38

W ostatnim meczu 15. kolejki PlusLigii, MKS Będzin podjął beniaminka ze Szczecina. Mecz zakończył się po trzech setach, wygraną gospodarzy.

Początek pierwszej partii, lepiej ułożył się dla zespołu gości (0:3). Doskonałe przyjęcie, umożliwiło wyprowadzenie ataku dla gospodarzy (4:6). Mocny atak na pojedynczym bloku Kyle’a Russella odrabia straty zespołu (8:9). Pewna gra szczecinian dała im cztery punkty przewagi (10:14). Trzy punty z rzędu zdobyli będzinianie, o czas poprosił trener Michał Gogol (13:14). Punktowy blok Marcina Walińskiego, dał pierwsze prowadzenie w meczu jego drużynie (18:16). Błędy własne wkradły się do drużyny gości, wykorzystali to gospodarze odskakując na pięć punktów (22:17). Mimo, że większość seta prowadzili szczecinianie, ostatecznie to oni przegrali 25:19.

Drugi set lepiej zaczął się dla szczecinian (1:3). Długo nie trzeba było czekać żeby to gospodarze objęli prowadzenie (5:4). Mocny atak Marcina Walińskiego, znów dał prowadzenie jego zespołowi (9:7). Kolejna zepsuta zagrywka w zespole ze Szczecina, powiększyła ich starty (14:10). Błędna ocena bloku Michała Ruciaka, dała większą przewagę gospodarzom (20:15). Doskonałe wykorzystanie piłki przechodzącej przez Kyle’a Russella, miażdży Espadon (24:16). Będzin wygrał również drugą partię powiększając przewagę w meczu 25:16.

Prowadzenie na początku trzeciej parti przypadło w udziale gospodarzom (5:2). Atak Bartosza Cedzyńskiego pozwolił wyrównać wynik (8:8), przez kilka następnych minut zespoły grały w kontakcie (14:14, 16:16). Za sprawą bloku Walinskiego na Miluszewie siatkarze MKS-u zyskali przewagę (19:17). Po raz kolejny gospodarze zatrzymali blokiem Cedzyńskiego (22:18). Spotkanie zakończył błąd szczecinian, nie wykorzystali kontry i przebili piłkę w aut (25:21).

MKS Będzin – Espadon Szczecin  3:0 (25:19, 25:16, 25:21)

MVP: Marcin Waliński

MKS Będzin: Waliński, Wocha, Roberts, Kozub, Ratajczak, Kowalski, Seif, Stysiał, Piotrowski, Potera, Peszko, Russell, Rejno, Araujo Rodrigues

Espadon Szczecin: Cedzyński, Gałązka, Ruciak, Petković, Wika, Mihułka, Miluszev, Kluth, Perłowski, Sladecek, Wołosz, Zajder, Murek